Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi 10. Yılını coşkuyla kutladı – Video

Grevenbroich  Cemevi, 10. Kuruluş  yılını Grevenbroich ve çevresinde yaşayan yüzlerce duyarlı  insanla birlikte kutladı. 18 Ocak 2020 tarihinde, Grevenbroich‘a bağlı olan Jüchen‘deki Karl -Justen Halle’de gerçekleştirilen Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi‘nin 10. Yılını kutlama şenliğine, yakın şehirlerdeki AKM‘lerden gelen çok sayıda yurttaş  katıldı.  Saat 18:00’de başlayan şenlikte sanatçı Nurten Yalnız, Ali Ekber Ergün, Ercan Polat, Özgür Turan, Muzaffer Gürenç, Ali Çağan, Ali Asker Arduç  ve Grup Kalan sahne aldı. Sanatçılar söyledikleri türküler ve deyişlerle katılımcılara duygulu analar yaşatılar. Grup Kalan her etkinlikte olduğu gibi, bu etkinliktede söyleylediği halay parçalarıyla salonda ki herkesi coşturdu.

Cemile Kaplan  ile Damla Bal’ın sunum yaptıkları şenliğe AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, AABK Eşit Başkanı Nevin Kâmilağaoğlu, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, AABK Kültür Sanat Sorumlusu Ozan Ali Çağan, AABF NRW Bölge Başkanı Soner Solmaz ve bölge yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda Cemevi başkanı  katıldı.

Coşkulu geçen 10. Kutlamasında ilk konuşmayı Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi Başkanı Mesut Kabakçı yaptı. Konuşmasında ağırlıklı olarak Alevilerin örgütlü birliklerinin öneminin üzerinde duran ve asimilasyona karşı mücadelenin her alanda yükseltilmesine vurgu yapan  Kabakçı’nın konuşması, katılımcılar tarafından dikkatle dinlendi  ve  alkışlarla desteklendi.

AABF NRW Bölge Başkanı Soner Solmaz’ın, AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat’ın ve AABK Eşit Başkanı Nevin Kâmilağaoğlu‘nun konuşma yaptıkları etkinliğe ilişkin Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi Yönetim Kurulu adına  yazılı bir açıklama yapan Başkanı Mesut Kabakçı, etkinliğe emeği geçen ve katılarak destek sunan herkese teşekkür etti.

 

Kabakçı, ‘‘ Teşekkürler‘‘ başlıklı açıklamada şunları ifade etti:

‘‘TEŞEKKÜRLER …‘‘

‘‘Grevenbroich Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Yönetimi olarak örgütlülüğün ve örgüt
bilincinin dayanışma ve destekten geçtiğini, bu bilinçle hareket edildiğinde Cemevleri‘nde
moral, motivasyon ve verimliliğin arttığını dolayısıyla da Alevilerin kendi sorunlarından
başlayarak toplumsal tüm sorunlara daha duyarlı bir bakış sergilemesi açısından da
gerekli olduğununun önemiyle 10.Yıl Kutlamamız da yanımızda olarak bizleri
onure eden başta AABK-AABF Başkanımız Hüseyin Mat’a ve AABK görevlendirme dağılımı toplantısında AABK Eşit Başkanlığına seçilen ve toplantıdan çıkıp bunun haberinide ilk olarak gecemizde sevinçle açıklayan sevgili Nevin Kâmilağaoğlu’na, Britanya Alevi FederasyonuBaşkanı İsrafil Erbil’e, İsveç Alevi Federasyonu Başkanı Ali Çağan’a, AABF İnanç Kurulu üyesi Cafer Özata Dede’ye, AABF-NRW Bölgesi İnanç Kurulu üyesi Haydar Güzel Dede’ye,Köln Porz Akm’den Ahmet Karabulut Dede’ye,Solingen Akm’den Ali Haydar Bilgili Dede’ye, Mönchengladbach Akm’den İsmail Emre Dedeve Hasan Deniz Dede’ye, Düsseldorf Akm’den Erdal Cenan Dede’ye, Selahattin Göktürk Dede’ye, AABF-NRW Bölge Başkanım Soner Solmaz’a ve Yönetim Kurulu üyeleri yol arkadaşlarım Sibel Gümüş, Bahar Çoşkun, Vedat Bican ve Mehmet Çınara, Köln AKM Başkanı Ali Eren’e, Solingen Akm Başkanı Leyla Solmaz’a, Mönchengladbach AKM’  Başkanı Hüseyin Keser’e, Köln S.V. AKM’Başkanı Efendi Çözmez’e, Düsseldorf AKM’den Müslüm Polat’a, Neuss Alevi Toplumu BaşkanıAhmet Otlu’ya, Lüdenscheid AKM”den Alican Sevdalım’a, Kerpen AKM’ Yönetimi’ne, Araştırmacı Yazar Ali Haydar Avcı’ya, Yazar Fikret Güneş’e, CHP NRW Bölge Başkanı İbrahim Vural’a, Sanatçı dostlarımız Nurten Yalnız, Ali Ekber Ergün, Ercan Polat, Özgür Turan, Muzaffer Gürenç, Ali Asker Arduç ve Grup Kalan’a, Sunum da Cemile Kaplan ve Damla Bal’a aynı zamanda AKM ve Cemevlerinin yönetici ve üyelerine, Yol TV’den Hasan Subaşı’na, Sponsorlarımız Silverline, Kaplan Dachtechnik, Çağras Paradies, Almer Feinkost, En de Spetz Restaurant ve Üzüm Putz&Stuck’a ve hizmette bulunup emek sarfeden küçük büyük tüm üyelerimize yürekten sonsuz teşekkürler ediyoruz.. Emekleri Hakk katına yazıla.‘‘ dedi.

 

       

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir