Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Faşizm ve Ozan Arif hayranı bir ‘Dede-Model’: Tahir Aslandaş

Faşizm ve Ozan Arif hayranı bir ‘Dede-Model’: Tahir Aslandaş

”Dede”Ozan Arifin ölmesi vesilesiyle Tahir Bey ağzındaki Baklayıda çıkarıverdi. Başsağlığı dileyip, kendisini ayıplayan ve eleştiren Alevilere saldırdı.

“Dedelik/Pirlik” Aleivler için kutsal, saygı duyulması gereken, özünü Dar’a çeken Erenlerin makamıdır.
Dede/Pir yanlışa taviz vermez,
Dede/Pir yumuşak yüzlüdür,
Dede/Pir Bilgedir,Dede/Pir Hoş sözlüdür,
Dede/Pir Kin tutmaz,
Dede/Pir Kin örgütlemez,
Dede/Pir Haksızlık yapmaz,
Dede/Pir hak yemez,
Dede/Pir Haksıza dost olmaz,
Dede/Pir haksızın yanında durmaz,
Dede/Pir Haksızın değirmenine su taşımaz, 
Dede/Pir suçluyu aklamaz, paklamaz, sırlamaz. Çünkü Dede Özünü dar’a çekipte gelmiştir o Dedelik makamına…

Gelin görün ki yeni bir nesil Dede türedi ki bunlar en azılı Faşistten daha azgınca kendisi gibi düşünmeyen Alevilere saldırıyor, Puşta bel bağlıyor,Faşiste kol-kanat geriyor, Katilin Avukatlığını yapıyor, Kin örgütlüyor,ayrıştırıyor, hedef gösteriyor, Katile rahmet okuyup sırlıyor ve dönüp dolaşıp kendisine ”Yanlış yapıyorsun” diyen tüm Alevilere saldırıyor.

Tahir Aslandaş diye birisi var, Kartvizitinin sonuna Dede ekini eklemiş ve Ali Baba Sultan Cemevinin Başkanlığını ve Dedeliğini yapıyor… O Dedeliği maske olarak kullanıyor!
O bir Faşist Dostu!
O Faşist Sevici!
O bir Düşkün!
O Dertli Divani’yi düşman görüp Ozan Arife Dost olan,
O Musa Eroğlu’yu düşman görüp Ozan Arife Dost olan,
O Ozan Emekçi’yi düşman görüp Ozan Arife Dost olan,Onun adı Tahir Aslandaş Bey! 

Alevi Dedeleri ve Alevi Pirleri yüzyıllar boyunca Alevi Toplumuna Yol önderliği yapmış, mazlum Alevi Halkın hem inanç, hem sosyal, hem kültürel, hem de hak ve hukuk mücadelesinde önderlik rolünü üstlenmişlerdir.”Ozanlığı kendinden menkul” adına layık olmayan ”Arif’ Ozan’ı biz çok iyi bilir ve tanırız! Tahir Beyde çok iyi bilir ve tanır ama o arka taraftan tanıyanlardan.

Bizler biliyoruz ki: O adına layık olamayan ”Ozan” Arif…Kızılbaşa düşmandı, Alviye düşmandı, Bektaşiye düşmandı, Ermeniye düşmandı, Kürde düşmandı, Komüniste düşmandı, Devrimciye düşmandı, Ateist’e düşmandı, Yunan’a düşmandı, Rum’a düşmandı, Kadına düşmandı, Gence düşmandı, sorgulayana düşmandı, hesap sorana düşmandı, Öğrenciye düşmandı, Emekçiye düşmandı, Emekliye düşmandı, İşçiye düşmandı, Halka düşmandı, Halklara düşmandı, Hayata düşmandı, Dünyaya düşmandı, Çiçeğe düşmandı, Böceğe düşmandı, Papatyaya düşmandı, Karanfile düşmandı, Güvercine düşmandı, Deniz Gezmiş’e düşmandı, Mahir Çayan’a düşmandı, İbrahim Kaypakkaya’ya düşmandı, Paramaz Kızılbaş’a düşmandı, Gezi Eylemcilerine düşmandı, Hak arayanlara düşmandı, Sanat’a düşmandı, Sanatçıya düşmandı, Yazana düşmandı, Yazara düşmandı, Ozanlara düşmandı, Arif insan olmaya düşmandı…

Öğrendik ki bir tek Irkçı – Faşist – Katil sürülerine ve de Alevi Dedesiyim diye Tükancılık yapan Ali Baba Sultan Cemevi Başkanı ve ”Dede”si Tahir Aslandaş’a dostmuş. Kartvizitine “Dede” sıfatını ekleyen ”Dede” lakaplı Tahir Beye talip olanların ” Dersim, Maraş, Çorum, Sivas” şehitlerinin kemiklerini sızlatmasına izin vermemeleri gerekir. Bu “Hızır Paşa” Dede-Modelleri artık hayatımızdan çıkarmak tüm taliplerinin ve saygıdeğer Alevi Kurum ve Kitlesinin birincil görevidir.Geçenlerde Dersimdeki Kayyıma 5 dakika boyunca utanmadan-arlanmadan yalakalık yapan sakallı kırma Dede-Model ile Sedat Peker’i Alevilerin kutsalı Cemevinde ağırlayan kırma Dede-Model ile Ozan Arifi, Alevi Dedesi kılığıyla ‘sırlayan’, aklayan ve Onure eden Tahir Aslandaş’lar aynı güç odaklarının misyonerleridir.
Tahir Bey’e Çağrımız: Maskeleme yapmayı bir kenera bırakıp artık Arif’inizin Irkçı, Tekçi Faşist partisinden siyasete atılsanız çok isabetlli olur!Böylece Faşizme asla ama asla geçit vermemeye devam edecek olan onurlu ve Mazlum Alevi Toplumunun yakasından düşmüş olursunuz!
Bu Davet bizim!
Haber-Yorum: Deniz Çamur

1 thought on “Faşizm ve Ozan Arif hayranı bir ‘Dede-Model’: Tahir Aslandaş

  1. Tarihte kendi halkına kültürüne karşı çıkan karşı tarafa yaranmak için çırpınan sözde dedeleri görmek elbet üzüyor bizi. İlk tartışmamız yıllar önce olduydu dün akşam baktım yine bıraktığım yerde. Kendine Cumhuriyete karşı gelmeyi vazife edinmiş. Sanıyor ki bu sayede birileri bunu kendine kul eder. Oysa kul olmak için ne dönekler ne yalakalar var ki namlı nişanlı. Onları bile kabul etmiyor yaranmak istediği zat. Gerçek dede can ile canı kıyaslamaz iken ettiği lakırdıya bakar mısın?
    Kendini dede sayan bu zatın Ali Baba Türbesinden bir an evvel kapı dışarı edilmesini bekliyorum. Saygı ve selam ile

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir