Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Genel Başkanı Mat: Bu saldırılar, Alevilerin kendini bağımsız ve özgün inanç olarak tanımlamasınadır

 

Büyük Birlik Partisi  (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici bazı Avrupa  ülkelerinin, Türkiye’de yeni  bir din oluşturma çabası içerisinde olduğunu iddia etti.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Alevi-Sünni ayrımcılığının son günlerde “kaşınmaya” çalışıldığını ifade eden Destici, bunun kaynaklarının yurt dışında da aranması gerektiğini söyledi.

Destici, “Bazı Avrupa ülkelerinin Türkiye’de yeni bir din oluşturma çabası içerisinde olduğuna” iddia ederek, “Özellikle Almanya’da bulunan ve aslında ateist, marksist, bölücü PKK’lı ve DHKP-C’li olan ama kendilerini Alevi olarak niteleyerek meşrulaştırmaya çalışan bir grup üzerinden bu yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

DÜŞÜN YAKAMIZDAN

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin Avrupa’daki Alevileri  hedef almasanı sert  tepki gösterdi.  Başkan Mat,   ‘‘ Düşün Yakamızdan ‘‘ başlıklı yazılı açıklamasında, Büyük Birlik Partisi  Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, Almanya başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülklerini ve bu ülkelerde yaşayan alevileri hedef alan  açıklamalarına ilişkin sunları ifade etti:

 

‘‘ Daha dün bize; dinsiz, kâfir, zındık, sünnetsiz, ana- baba- bacı tanımazlar, cemde mum söndü oynarlar, cemevi ibadethane değil ucube gibi iftiralar ve hakaretler yaparak dışlarlardı.

Şimdi ise; Allahımız bir, dinimiz bir, peygamberimiz bir, kitabımız bir diyerek iki elleriyle yakamıza yapışmışlar bırakmıyorlar. Ellerinde kuran cemevi cemevi gezip ısrarla ‘‘biz’densiniz‘‘ diyorlar.

Bir: Allahımız, peygamberimiz, dinimiz, kitabımız bir değil.

İki: İftira ve hakaretleriniz, Osmanlı oyunlarınız bitmedi, devam ediyor.

Üç: Dün edatlarınızı, bugün sizi çok iyi tanıyor, biliyoruz.

Dört: Biz siz’den değiliz.

Beş: Düşün yakamızdan.

Bu saldırılar; Alevilerin örgütlülüğünedir. Kendini bağımsız ve özgün inanç olarak tanımlamasınadır. Hak ve taleplerini örgütlü bir şekilde dile getirmesinedir. Avrupa’da elde edilen her haktan dolayı, uluslararasi adalet ve hukuk karşısında zora düşmelerindendir. Kontrol altında tutamamalarındandır.

Ok yaydan çoktan çıktı bile. Durduramazlar. Daha kararlı ve daha inatla Yol’a devam. Korkanlar, susanlar, teslim olanlar beri dursunlar. Bizim yapacak daha çok işimiz var.

Gerçeğin demine hüüü…‘‘

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir