Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

TVHB, depremde yaralanan hayvanları ücretsiz tedavi edecek

Elazığ depremi sonrası bir çok hayvanda yaralanmıştı. Türk Veteriner Hekimleri Birliği, depremde yaralanan hayvanları ücretsiz tedavi edeceklerini açıkladı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Elazığ depremi nedeniyle yaralanan hayvanları ücretsiz tedavi edeceklerini açıkladı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Elazığ ve çevresinde deprem nedeniyle yaralanan hayvanlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada “Mesleğimiz ile ilgili olarak devletimizin çalışmalarına yardımcı olmak, yanında yer almak, hem vicdani hem de vatandaşlık görevimizdir” denilerek şunlar ifade edildi:

“Kış şartlarından da oluşabilecek hayvan kaybını azaltmak, göçük altında kalan, yaralanan çiftlik hayvanları ve pet hayvanlarının sağlık kontrolü ve tedavisini yaparak, yetiştiricimize destek olmak amacıyla; serbest ve kamuda çalışan veteriner hekimlerimiz de ilk andan itibaren büyük bir fedakârlık ile sahada yetiştiricinin yanındadırlar.
“Serbest veteriner hekim meslektaşlarımız hiç bir ücret talep etmeden zarar gören hayvanların tedavilerini yapacaklardır. Şu anda da en ücra noktalarda çalışmalarına devam etmektedirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir