Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Güçlü Alevi Kadını- Güçlü Alevi örgütü demektir!

 

AABF-BW Alevi Kadınlar Birliği, 31 Ocak ile 2 Şubat 2020 tarihleri arasında, Almanya’nın Ulm kentinde düzenlediği 1. Alevi Kadın Formu’nu başarıyla gerçekleştirdi. Bölge AKM’lerinden gelen çok sayda kadının katıldığı forumda, Alevi kadın örgütlenmesi ve dünya kadın hareketi üzerine birçok konuda sunumlar yapıldı. Foruma AABF adına, AABF Genel Sekreter yardımcısı Gülay Kurtyiğit katıldı.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu, başarıyla gerçekleştirilen 1. Alevi Kadın Forumu’na ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı yazıl açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Baden-Württemberg Bölgesi Kadınlar birliğimizin düzenlediği 1. Alevi Kadın Formunda Kadınlarımız 31.01.2020 – 02.02.2020 tarihleri arasında Ulm-Babenhausen’de bir araya gelerek, değerli panelistler ile dolu dolu bir program yaşadılar. AABF’yi temsilen Genel sekreter yardımcımız Gülay Kurtyiğit hem AABF örgütlenmemiz hem de Almanya’daki kadın kakları konularıyla destek sundu.

AABF-BW Alevi Kadınlar Birliği yönetimimizi tebrik ediyoruz!  Hizmetleriniz hak katında kabul olsun!”

 

Bu haberde 2 yorum var: “Güçlü Alevi Kadını- Güçlü Alevi örgütü demektir!

  1. Boyle bir oluşum bir alevi kadın olarak beni çok mutlu etti. Sizlere başarılar diliyorum. İstanbul Bakırköyde oturuyorum. Cemevimiz bu sene açildı. Faaliyetler başladı. Yapacağımiz faaliyetleri sizlere bildirmeye çalışacağız. Kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir