Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK: Dünyanın her yerinde ırkçılık mücadele edilmesi gereken tehlikeli ve hastalıklı bir ideolojidir!

Almanya’nın Köln kentinde bulunan AABF Genel Merkezi’nin ve aynı caddede bulunan çok sayıda binanın duvarlarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından dün gece sabaha doğru ırkç içerikli yazılar yazılıp nazi sembolü çizildi.
Irkçı saldırı ile ilgili AABK tarafından yapılan yazılı açıklamada, ırkçılıkğın tehlikeli  ve hastalıklı bir ideoloji olduğuna,  bu  tehlikeli  ve hastalıklı  ideolojiye karşı dünyanın her yerinde  mücadel edilmesi gerktiğine  vurgu  yapıldı.

‘‘ ALEVİLERE YÖNELİK KİN, NEFRET VE SALDIRI FURYASI DUR DURAK BİLMİYOR ‘‘

‘’Alevilere yönelik kin, nefret ve saldırı furyası dur durak bilmiyor.Türkiye ve dünyanın birçok yerinde ayrımcılık ve ötekileştirmeye maruz kalan Alevilere, bu kez de ırkçı bir güruh tarafından, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’na (AABF’ye) yönelik bir saldırı düzenlendi  ” ifadelerinin kullanıldığı açıklamanın davamında, ırkçı saldırıya ilişkşin şunlar ifade edildi:

‘’Avrupa genelinde yükselen ırkçı saldırıların hedefinde bu kez de, merkezi Köln’de bulunan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), YOL TV ve AABF genel merkez binası vardı.

Sokakta bulunan bir çok binaya ırkçı semboller çizen faşist güruh, adeta Alevilere, göçmenlere saldırmanın artık normal, sıradan bir durum olduğunu gösterir gibiydi.

Batı’da son yıllarda aşırı sağın yükselişiyle birlikte kendisini iyiden iyiye hissettiren ırkçı yapılanmalara karşı Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak her daim hassas olduk ve resmi kurumları konuya dair önlemler almaya çağırdık.

Dünyanın her yerinde, Alevilerin yaşam alanlarına yönelik bu tür saldırılara karşı hep direndik ve bundan sonra da direnmeye devam edeceğiz.

Bu sebeple, musahip kurumumuz AABF’ye ve Almanya’da ki tüm Canlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Dünyanın dört bir tarafında kendinden olmayan, kendisi gibi yaşamayan, kendisi gibi düşünmeyenlere saldırmayı, vahşice katletmeyi meşru gören ırkçılığın mücadele edilmesi gereken tehlikeli ve hastalıklı bir ideolojik yapılanma olduğu bilinciyle hareket edilmesi gerektiğinin bilinmesini istiyor,

Canları, duyarlı tüm kesimleri bu saldırılara karşı, ortak mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz.’’

6.02.2020

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.