Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF: Bu kurşun birlikte yaşama kültürüne sıkılmıştır!

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF )  üyesi Marl Cemevine kimliği belirsiz kiş veya kişler tarafından yapılan silahlı saldırıya Alevi kurumlarından gelen tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Saldırıya bir tepki de AABF’den geldi.  Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF)   yazılı bir açıklama yaparak saldırıya sert tepki gösterdi.

SUSMAYACAĞIZ!

‘‘Almanya’daki Alevi örgütlülüğü, 30 yıllık tarihinde birçok kez gerici ve ırkçı odakların hedefi olmuştur. AABF olarak, cemevlerimiz birçok kere silahlı ve fiziki saldırılara uğradı, yöneticilerimiz ve üyelerimiz sayısız davalarla karşı karşıya bırakıldı ancak bu olumsuzluklar karşısında hiçbir zaman susmadık. Son dönemlerde maalesef Alevi toplumuna yönelen bu şiddet dalgasının her geçen gün dozajını arttırdığına şahit oluyoruz. Bu örneklerin sonuncusu Marl Cemevimiz yaşadı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, kimsenin bulunmadığı ve gece geç saatlerde cemevimize silahlı bir saldırı düzenlendi. Nazarımızda; bu kurşun Almanya’nın çok kültürlü yapısına ve birlikte yaşama kültürüne sıkılmış bir kurşundur! ‘‘ ifadelerinin yer aldığı AABF açıklamasının davamında, Marl Cemevine yapılan silahlı saldırıyla iligili şunlar kaydedildi:

‘‘BARIŞA ÇERAĞIMIZI UYANDIRACAĞIZ!‘‘

‘‘Bu çerçevede birlikte yaşama kültürünü hedef alan bu saldırılar ve tehditler karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de boyun eğmeyeceğimizi ve susmayacağımızı kamuoyuna yeniden duyurmak istiyoruz. Alevi toplumu sahipsiz değildir, taleplerimizi ve gerçekleri dile getirmeye devam edeceğiz. Konuya hassasiyetle eğilen Alman güvenlik güçlerinin olayın fail veya faillerini biran önce ortaya çıkarmasını temenni ediyoruz.

Marl Alevi Cemevimize yapılan bu silahlı saldırıyı kitlesel basın açıklamasıyla protesto edeceğiz. Demokrasiden, İnsan Haklarından ve Birlikte Yaşama Kültüründen yana tüm dostlarımızı bu protesto etkinliğine katılmaya çağırıyoruz! HIZIR LOKMAMIZI paylaşıp, tüm inanç temsilcileriyle BARIŞA ÇERAĞIMIZI UYANDIRACAĞIZ!

Konuya duyarlı tüm dostlarımız davetlidir…‘‘

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir