Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Hamm‘ dada Irkçı katliam protesto edildi

Perşembe gecesi Hanau’ da bir Irkçı Alman tarafından 9 göçmenin öldürülmesine tepkiler dinmiyor. Almanya’ nın Köln, Berlin, Franfurt, Hamburg, Dortmund, Duisburg, Siegen,

Mönchengladbach, Münster gibi büyük şehirlerinde olaya tepki gösteren demokrat insanlar sokaklara çıkarak Terör kurbanı insanları andılar. Almanya’ da Büyükşehirlerin yanısıra küçük şehirlerdede irili ufaklı Protestolar, sessiz yürüyüşler, mitingler yapıldı. Eski Madenci Kenti Hamm` dada yan yana gelen insanlar toplumu aşırı sağa karşı dayanışmaya, birliğe çağırdılar ve sağ, ırkçı Teröre göz yuman, ihmali olan politikacıları, emniyet güçlerini uyardılar.

Hamm ‘ daki spontane Protesto Hamm Alevi Kültür Derneği ( AKM) ve Sol Partili gençler tarafından düzenlendi. Hamm’ da Ana Garın önünde Willy_Brand- Platzdaki protestoya Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu İnanç Kurulu Başkanı Cafer Kaplan dede, Sol Parti Anakent Belediye Meclis Üyesi ve parti Sözcüsü Alişan Şengül, Hamm Heessen Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tanlı, Hamm AKMBaşkanı Mehmet Akbaba ile Dernek üyeleri ve Hamm’ lı Sol Partili kişiler katıldı.

Hamm AKM yönetim Kurulu Üyesi Eylem Akbaba ve Sol Partiden Saner megafonla yaptıkları konuşmalarda Irkçı terörü lanetleyerek, ırkçı çetelere göz açtırılmamasını, onların korunmamasını, kin ve nefretin galip gelmemesini ve olaylara duyarsız kalan Alman halkının bir bölümünün olaylara tepki göstermesini talep ettiller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir