Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Pınar Aksu: ”Bu ödül göç eden ve göç etmek zorunda kalan bütün insanlar için…”

Glasgow  Cemevi Başkanı  Pınar Aksu,  Amnesty İnternational (Af Örgütü) Britanya temsilciliği tarafından,  Amnesty Çesaret Ödülü’ne  (Amnesty Brave Award)   laik görülmesi Aleviler tarafından çoşkuyla karşılandı.

Avrupa Alevi Gençler Birliği, yazılı bir açıklama yaparak Amnesty Çesaret Ödülü‘ne laik görülülen Pınar Aksu’yu tebrik etti. ‘‘ İskoçya, Glasgow Cemevi Başkanımız Pınar Aksu Amnesty İnternational (Af örgütü) Britanya temsilciliği tarafından, “Amnesty Brave Award” yani Amnesty Çesaret Ödülüne laik görüldü‘‘ ifadelerinin yer aldığı AAGB açıklamasının davamında, Pınar Aksu’yun Amnesty Çesaret Ödülü‘ne laik görülümesine ilişkin şunlar kaydedildi:
‘‘Britanya’ya göç eden çocukların göz altına alınmasına karşı başarılı mücadele yürütüp, bu sorunu Avrupa Parlamentosu ve Birleşmiş Milletler‘de dile getiren Pınar Aksu AAGB’ye şöyle konuşdu:

“Bu ödül göç eden ve göç etmek zorunda kalan bütün insanlar için. Unutmayalım, herkes her an göç etmek zorunda kalabilir, mülteci olabilir :önemli olan haksızlığı gördüğümüz an hiç bir zaman sessiz kalmamamız ve bütün canların İnsan Haklarını savunmamız.

Umudum, bir gün herkesin adil bir toplumda yaşayabilmesi ve göç sisteminin ayrımcı ve faşist değilde İnsan Hakları sisteme sahip olması.

Umut olduğu yerde, değişim daima olacaktir”

Avrupa Alevi Gençler Birliği 1. Çalıştayında’da yer alan, duruşu ve fikirleri ile bizimle olan Pınar canımızı tebrik ediyor, başarıların devamını diliyoruz.‘‘

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir