Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

‘Grup Yorum üyelerinin talepleri yerine getirilsin’

  Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri için duyarlılık çağrısı yaparak, taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, ölüm orucunda olan Grup Yorum üyelerinin taleplerinin kabul edilmesi için Özgür Çocuk Parkı’nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yanı sıra Grup Yorum’un kurucu üyelerinden Serdar Keskin ve Metin Kahraman da destek verdi. “Ses ver Grup Yorum üyeleri yaşasın” pankartının açıldığı açıklamayı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Yılmaz Bozkurt yaptı.
‘TALEPLERİ İNSANİ TALEPLERDİR’
Grup Yorum üyelerinin 35 yıldır bu ülkede halkın türkülerini söylemeye devam ettiğini belirten Bozkurt, ölüm orucunda olan Grup Yorum üyelerinin taleplerinin kabul edilmesini istedi. Bozkurt, tüm kesimlere Grup Yorum üyeleri için duyarlılık çağrısı yaparak, “Bugünden sonra aç kalacakları her gün yaşamlarının tehlikeye girmesine neden olacaktır. Oysa açlık grevine katılan kişi ya da kişiler bu eylemi ölmek için değil, topluma bir mesaj vermek için yaparlar. Grup Yorum’un mesajı da özgürce türkü söylemek, kendi öykülerini türkülerle dillendirmek ve konserlerinin yasaklanmasını önlemektir. Talepleri İdil Kültür Merkezi basılmasın, tutuklu Grup Yorum üyeleri serbest bırakılsın, haklarında açılan davalar düşürülsün. Bunlar en insani taleplerdir ve yetkililerin bu taleplere sessiz kalması asla kabul edilebilecek bir şey değildir” diye konuştu.
Açıklama sonrası Grup Yorum’un kurucularından Serdar Keskin ve Metin Kahraman destek amaçlı şarkılar söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir