Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AKP’nin Polis Yine Küçükarmutlu Cemevi’ne Saldırdı

AKP’nin polisi dün gece geç saatlerde Küçükarmutlu Cemevi’ne baskın düzenledi

Halkın inançlarına hiçbir saygısı olmadığını bir kez daha ispat eden polis daha önce de aynı cemevi’ne saldırmış içeriyi aynı şekilde darma dağan etmiş hatta‘‘ içine işemişti.‘‘ Cemevi başkanı Zeynep Yıldırım’ı da tutuklamıştı.

Dün gece geç saatlerde Küçükarmutlu’da sürdürülen ölüm orucu direniş evine saldıran polis aynı saatlerde de Cemevi’ne baskın düzenlede ve içerde bulunanlara işkence yaparak gözaltına aldı. İnançlara saygısısızlığın “bu kadar da olmaz” dedirttirecek şekilde her fırsatta Cemevi’ne baskın düzenleyen AKP polisi Erdinç Aslan, Ayhan Gün, Yurdagül Gümüş, Taylan Gültekin, Hüseyin Kütük ve soyadı öğrenilemeyen Murat isminde bir kişiyi gözaltına aldı.

ALEVİ KURUMLARI CEMEVİ’NE YAPILAN SALDIRIYA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

Alevi Kurumları, polis baskınıyla kapıları kırılan PSAKD Sarıyer Şubesi  (Küçükarmutlu Cemevi) ziyaret etti.  Ziyaretin ardından yapılan açıklamada, Küçükarmutlu Cemevi’ne yapılan polis baskınına ilişkin şunlar ifade edildi:

”Alevi Bektaşi Federasyonu ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi olarak PSAKD Sarıyer Şubemizi ziyaret ettik. Polis baskınıyla kapıları kırılmış, içerisi dağıtılmıştır. Bizler yetmiş iki millete bir nazarla bakan yolumuzun düsturuyla, sadece cemevi değil, hiç bir inanç kurumunun, özel mülkiyetin ve hiç bir canın zarar görmesini, tahrip edilmesini, saygısızlık edilmesini kabul etmeyiz. İnancımız gereği sevgiden ve hoşgörüden asla vazgeçmeyeceğimiz gibi, yapılan haksızlıkların karşısında vereceğimiz mücadeleden de asla geri adım atmayız. Cemevleri ibadethanemizdir. Cemevleri bizim kutsalımızdır ve hiç bir neden bu mekanların kutsiyetinin çiğnenmesine sebep değildir.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir