Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Hak- Der Cenaze Fonu‘ndan,  Koranavirüsünün açıklaması

Koranavirüsünün  Hollanda’da hızla yayılmasından dolayı, Hak – Der Cenaze Fonu, bugün yazılı bir açıklama yaparak  cenaze nakil işlemleriyle ilgili üyelerini bilgilendirdi. 16 Mart 2020 tarihli açıklamada, cenazelerin  Hollanda‘dan’ Türkiye’ye  gönderilmesine ilişkin şunlar ifade edildi:

‘‘Değerli Cenaze Fonu Üyelerimiz,
Dünya genelinde küresel bir sorun haline gelen KORONA VİRÜS salgınının büyümesini engelleme amacı ile Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı’’nın almış olduğu karar doğrultusunda, geçici olarak, Hollanda’nında dahilinde Avrupanın 9 ülkesinden Türkiye’ye gelen bütün uçak seferleri 17-4-2020 tarihine kadar durdurulmuştur.
Ancak bazı istisnalar bulunmaktadır, bunlar sıra ile şöyledir;
– Cenaze nakilleri Amterdam Schiphol Havalimanı’ndan Türk Hava yolları ile yapılmaya devam edecektir ve bu süreç 17 Mart 2020 tarihine kadar refakacılar eşliğinde olabilecektir.
– 18 Mart 2020 çarşamba gününden itibaren ise sadece cenaze gönderilebilecektir ve refakatcılar cenazeye eşlik edemeyecektir.
– Cenaze, refakatcı olmadan Türkiye’ye nakledileceğinden dolayı cenazeyi Türkiye’de alacak olan kişinin kimlik bilgileri tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.
– Cenazeyi Türkiye’de havalanlarında bizim veya ailenin tedarik ettiği nakil aracı sırlama mekanına götürecektir, ancak nakil aracında her hangi bir refakatcı yolculuk yapamayacaktır ve kendi imkanları ile ulaşımını sağlayacaktır.
– 17 Mart 2020 tarihi dahilinde Türkiye’ye refakatcı olarak giden yolcular 17-4-2020 tarihinden önce dönmek istediği takdirde kendi imkanları ile Türkiye’den Hollanda’ya gelmeye çalışacaklardır, ancak maddi olarak Hak Der Cenaze Fonu kurumumuz normal günlük economik clas ücretini karşılayacaktır. Doğacak olumsuzluklardan veya aksaklıklardan kurumumuz sorumlu olmayacaktır.
– Önümüzdeki süreç içerisinde Sağlık Bakanlıklarının alacağı karar veya bilgileri gene siz üyelerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.
– Cenaze olduğu takdirde gerek bürokratik ve gerekse nakil işlemlerinde aksaklıklar doğma ihtimali oldukca yüksek, kurumumuz bütün imkanlarını seferber ederek aksaklıkları azamiye indireceğinden şüpheniz olmasın.
Sizlere alıncak önlemlere uymanızı tavsiye ediyor sağlıklı ve huzurlu yaşamlar diliyoruz.‘‘‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir