Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Pınar Fidan kendi imzasıyla yazılı açıklama yaparak özür diledi

Pınar Fidan kendi imzasıyla yazılı açıklama yaparak özür diledi. Fidan’dan  özür dilediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:  ”İstemeyerek ve öngöremeyerek incittiğim insan ve toplum kesimlerinden içtenlikle özür diyorum”dedi.

 Ne olmuştu?

18 Mart akşamı sosyal medya bir görüntü duştu.  Stendapçı Pınar Fidan sahnede, Madımak Oteli’nde diri diri yaklarak katledilen 33  masum insanın, yakılmalarına gönderme yaparak şöyle diyordu: ‘‘ Bir otele tıkıp hepsini yakabilirsini geçmite de olmuştu…‘‘ Bu anlatım üzerine, izleyicileri anlatılanlara kahkahalarla gülerek karşılık veriyorlardı.

” Finlandiya Başbakanı işe metroyla gidiyormuş da bir tanıdığı bu başbakan için “asıl cennete gidecek olan bunlar bizimkiler cehennemlik. Bunu söyleyen insanda bu arada bir Alevi, hiçbir şey yapmadan cennete gideceğine inanan bir insan bir de başkalarına yargı dağıtıyor,

Arada bir Cemevine saldırı oluyor, en son Okmeydanı’nda oldu, bu haberleri okuyoruz ama hiç Alevi kaybetmiyoruz. Çünkü boş Cemevinde Alevi yok, saldırganlar Cemevine Alevilerden fazla gidiyor, bunun anlaşılması lazım…”

Çok istiyorsan meyhaneye falan git. Otele tıkıp hepsini yakabilirsin yani, geçmiştede olmuştu.” sahnede söylediği sözler…

Pınar Fidan’ın sahnede Alevi değerlerine ilişkin söylediği hakaret içerikli sözlere tepki gösteren Alevi kurumlarının ve kurum yöneticilerinin yaptıkları açıklamaları, Alevi Haber Ağı olarak objektif ve anlaşılır bir şekilde haberleştirerek okurlarımıza aktardık. Bu anlayışımızın ve yayın ilkelerimizin gereği Fidan’ın yaptığı açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

Yeri gelmişken bir şeye daha vurgu yapmak istiyoruz. Pınar Fidan’a tepki gösterme adı altından, O’nun kadın kimliğini hedef alarak cinsiyetçi bir bakış açısıyla, Fidan’a her türlü küfürü edenleri şiddetle kınıyoruz. Küfürbazlar, bu tutum ve davranışlarıyla Alevi kurumlarının haklı tepkilerine zarar vermişlerdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir