Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK İnanç Yol Erkan Kurulu: Korana’yı Dayanışma ile yeneceğiz!

AHA – Köln / AABK İnanç Yol Erkan Kurulu, Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa süre içinde dünyanın  dört bir yanına yayılan koronavirüs salgınına karşı toplumsal dayanışma çağrısı yaptı. Hastalığın yayılmasının önüne geçmek için, alınan önlemlere mutlaka uyulması gerektiğine vurgu yapılan AABK İnanç Yol Erkan Kurulu imzalı yazılı açıklamada, yaşlı ve hasta olan insnalar ile dayanışma içinde olmanın önemine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

” YAŞLILARIMIZ BİZİM DEĞERİMİZ VE TARİHİMİZİDİR ”

‘‘Dünya çapında bir pandemiyle karşı karşıyayız. Bu durum bir yandan toplumsal travımaya dönüşürken, diğer yandan maruz kaldığımız adaletsizlikler salgın günlerinde hepimizin hayatını etkiliyor ve sağlığımızı tehlikeye sokuyor.

Böylesi günlerde en çok 65 yaş üstü ve hasta canlarımız daha da tedirgin. Birinci derecede risk grupları oldukları için karantina altında ve yalnız kalmaları tavsiye ediliyor.”

” ONLARI KORUMAK VE KOLLAMAK BİZLERİN İNSANİ GÖREVİDİR ”

” Yaşlılarımızın ve hastalarımızın yalnız olmaları, ziyaretlerimize ve muhabbetlerimize ara verdiğimiz için, bu günlerde bu canlarımız telefonla arayıp, hal hatırını ve bir şeylere ihtiyaçlarının olup olmadığını sormalıyız. Kendilerine yalnız ve sahipsiz olmadıkların gösterem hepimizin sorumluluğudur ” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın davamında, toplumal dayanışmanın birçok yolunun olduğuna vurgu yapılarak şunlar kaydedildi:

” Yaşlı ve hasta canlarımız da bu günlerde daha dikkatli olmalı, evde kalıp dışarı çıkmamalıdır.Yaşlılar bizim tarihimiz ve gelecek kuşaklar arasında köprüdür. Yaşlılarımız bizim değerimiz ve harihimizdir. Onları korumak ve kollamak bizlerin insani görevidir.

Tüm canlarımızın; Sağlık Bakanlıklarının, yetkili kurumları ve AABK’nın açıklamalarını dikkate alınmasını önemle rica ediyoruz.”

” İNANDIĞIMIZ HAK TÜM CANLARA YARDIMCI OLSUN! ”

” Tüm canlarımızı kendilerine iyi bakmaya, birbirimize sahip çıkmayai mümkün olan tüm yollarla dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.

Bu zor günlerde inandığımız Hak tüm canlara yardımcı olsun! ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir