Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Britanya Alevi Federasyonu,  Koronavirüsü  salgınından dolayı zorda kalanlara gıda yardımı yapacak

Britanya Alevi Federasyonu,  Koronavirüsü  salgınından dolayı zorda kalanlara gıda yardımı yapacak. Koronavirüsü  salgınından dolayı, insanlık zor günlerin içinden geçiyor. Böylesi zor günlerde omuz omuza vererek toplumsal dayanışma ağlarını ören toplumsal, inançsal kurumlarda var. Britanya Alevi Federasyonu ( BAF), bu zor günlerde toplumsal dayanışma açısından örnek alınması gereken adımlar atıyor.

 ” EVSİZ İNSANLARIN AÇLIKLA KARŞI KARŞIYA KALDIKLARI BİR ŞUREÇ YAŞIZORUZ ”

” Korona günlerinde zorda, darda kalan Canlara yardımcı olmak amacıyla açık tutulan genel merkez binamızda yarın saat 13:00 ile 15:00 arasında gıda dağıtımı yapılacaktır ” ifadelerini kullandığı açıklamanın devamında, şunları kaydetti:

” KAPILARIMIZ İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN HERKESE AÇIKTIR ”

” Daha önce bazı kilise ve vakıflar aracılığı ile dağıtılan gıdaların neredeyse tamamı sağlık nedenlerinden dolayı kesintiye uğradığı için özellikle evsiz insanların açlıkla karşı karşıya kaldığı bir süreç yaşanıyor. Bu zor günlerde dayanışmayı büyütmek için yarın kapılarımız ihtiyaç sahipleri için açılacak.Felix Project ile ortak yaptığımız bu hizmet ihtiyaç sahibi olan herkese açıktır.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir