Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: #BirlikteBaşaracağız!

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid 19 salgınına karşı toplumsal dayanışmayı güçlendirme çağrısı yaptı. İstanbul‘da tüm kaynakları kullanarak korona virüse karşı mücadele ettiklerin belirten İmamoğlu, bir dönem sonra ellerindeki kaynakların yetersiz kalacağına vurgu yaparak halka toplumsal dayanışmayı güçlendirme çağrısında bulundu.

‘‘ Çok zor günlerden geçiyoruz. Sizler de zor günlerden geçiyorsunuz. Üretim ve hizmetleriniz ya tümden durdu ya da durma noktasına geldi‘‘ diyen  Başkan İmamoğlu, korona virüse karşı yürütülen toplumsal mücadeleye ilişkin şunları ifade etti:

Bu günlerde sadece biz değil, tüm dünya büyük bir sınavdan geçiyor. Görünen o ki, önümüzdeki birkaç aylık dönem daha da zor olacak.

Covid19 salgını, zengin fakir demeden hepimiz için birlikte mücadeleyi ve samimi bir dayanışmayı daha önce hiç görülmediği kadar zorunlu kılıyor.

Bu dönemde güçlüler zayıflara, varlıklılar yoksullara destek olmayı başarırsa bu tarihi sınavı geçebilir ve zorlu mücadeleyi kazanabiliriz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu zorlu günlerde elimizdeki tüm kaynaklarımızı kullanarak şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye başladık. Bununla birlikte mevcut gidişat her geçen gün azalan kaynaklarımızın yeterli olamayacağını gösteriyor.

Bu nedenle toplumsal dayanışmayı harekete geçirmek ve salgınla mücadelenin sonuna kadar görev yapmak üzere Yenikapı’da İstanbul Yardımlaşma ve Koordinasyon Merkezini kurduk. Bu merkezin hizmete geçmesiyle birlikte #BirlikteBaşaracağız kampanyasına başladık.

Kampanyamızla şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi kesimlere ve yaşlı vatandaşlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek sağlamak, sağlık çalışanlarına ve hastalarımıza yardım etmek istiyoruz.

Birbirimize sahip çıkmamız gereken bu büyük dayanışma seferberliği için sizi hem şahsen hem de kurumlarınızla birlikte bizlere destek olmaya davet ediyorum.

İnsanlık olarak karşılaştığımız bu en umutsuz zamanlarda sağlayacağınız her türden destek tarafımızdan asla unutulmayacak ve hayat normal döndüğünde tüm gücümüzle yanınızda olacağız.

Vereceğiniz her türlü desteğe 16 milyon İstanbullu adına peşinen teşekkür eder, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sağlıcakla kalın, evde kalın.‘‘

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir