Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 Erdoğan, Korona virüs salgınına karş milli dayanışma kampanyası başlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Korona virüse karşı tedbirlerin alınmaya devam edeceğini belirterek, “Gıda konusunda hiç bir sıkıntımız bulunmuyor. Kamu güvenliği konusunda da kayda değer bir sıkıntı yaşamıyoruz. Türkiye; Avrupa ve ABD’ye kıyasla bu hastalığın üstesinden gelmeye daha yakın olan bir ülkedir” dedi.

Erdoğan, virüsle mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası başlattıklarını belirterek, kendisininde yedi maaşını bağışlayarak bu kampanyaya destek olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınına karşı sürdürülen mücadele için bazı ülkerin (Fransa: 300 milyar €, Almanya: 614 milyar € ,İngiltere: 300 milyar sterlin,İsveç: 30 milyar € )  ayrıdıkları bütçeler karşısında, Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz” diyerek‚‘‘ Milli dayanışma kampanyası‘‘ başlattıkları duyurmasına sosyal medyadan çok sayıda tepki geldi.

O tepkilerin bazıları:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: 83 milyonun yıllardır işşizlik fonu, vatandaşın vergileri, sosyal dayanışma fonuna verdiği paralar nasıl iç edildiyse artık, şimdi de vatandaşına İBAN veren İBAN’la da kalmayıp böylesi bir dönemde faizle borç! veren bir anlayış  sosyal devlet mi o da ne?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan: Diğer ülkeler vatandaşına destek olmak için para verirken, bizimkiler vatandaşından para istiyor… Bizi virüs değil bu düzen öldürür…

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık: Yağma ve talan düzeninin suç ortakları çaldıklarını yerine koyarsa bağış kampanyasına ihtiyaç kalmaz.

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan: Yarattığımız kaynakları kemirenler olmasa biz bize yeteceğiz. CB maaş alamadığında 82 milyon onu ve ailesini besliyor, ücretsiz izinli işçi ne yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir