Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Halkımızın gelini Helin Bölek, yarın yıldızlara uğurlanacak

Ölüm Orucu direnişiçisi Helin Bölek, bedenini açlığa yatırarak sürdürdüğü direnişin 288’inci gününde hayatını kaybetti. Grup Yorum üyesi Helin Bölek için Küçük Armutlu Cem evinde bir anma düzenlendi. Anmaya  direniş evinin bulunduğu Küçük Armutlu halkı, TAYAD’lı anneler ve Grup Yorum sevdalıları katıldık. Direniş evinden Cemevi’ne kadar yürüyüş düzenleyen kitle sık sık, “Helin Bölek ölümsüzdür” ve “Grup Yorum halktır, susturulamaz” sloganlarını attı. Anmaya, Koronavirüs salgını tehdidine rağmen çok sayıda duyarlı insan katılırken, ölüm orucundaki diğer Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek de alana getirildi.

‘ZAFERİ BERABER KAZANALIM’

Helin Bölek ile omuz omuza direnen  İbrahim Gökçek anmada yaptığı kunuşmada şunları ifade etti: “Mustafa Koçak ve Grup Yorum üyelerini tahliye edeceksiniz. Bizi yok yere listelere koydunuz. Bunları kaldıracaksınız. Yaşananların hesabını nasıl vereceksiniz, veremeyeceksiniz” dedi. “Zaferi hep beraber kazanalım” diyen Gökçek, “Hepinizi türkülerimizin sıcaklığı ile selamlıyoruz. Hep birlikte direnelim, kazanalım ve zaferi kutlayalım” dedi.

Koronavirüse rağmen kitlesel bir katılımın olduğu anma, konuşmaların ardından Grup Yorum türküleri ile çekilen halay ile son buldu.

Helin Bölek, yarın Şişli’de bulunan Feriköy Mezarlığı’na toprağa sırlanacak. Adli Tıp Kurumu raporu tamamlanmadığı için defin saati açıklanmadı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir