Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BRİTANYA ALEVİ FEDERASYONU ÖRNEK DAYANIŞMA SERGİLİYOR – Video

Londra’da faaliyet gösteren Britanya Alevi Federasyonu, bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını sürecinde örnek bir dayanışma sergiliyor. Krizin başladığı ilk günlerden itibaren kurumun çatısı altında buluşan gönüllüler, ihtiyaç sahibi toplum üyeleri ile yaşlılara ulaşmak için destek köprüsü oluştururken, sağlıklarını riske atma pahasına çalışmalarını gece – gündüz sürdürüyorlar.

 

Ülke genelinde zorunlu haller dışında evden çıkmanın yasaklandığı 24 Mart’tan itibaren hem belirledikleri kişi ve ailelere, hem de kendilerine ulaşan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapan federasyon gönüllüleri, ayrıca bazı durumlarda vatandaşlar için danışmanlık hizmeti de sunuyorlar. Sosyal medya hesaplarında ve kendilerine ulaşan vatandaşlara düzenli olarak güncel gelişmelerle ilgili bilgilendiren gönüllüler, toptancı ve marketlerle hayırseverlerin destekleri ile geniş çaplı gıda organizasyonu gerçekleştiriyorlar.

 

Food Bank üzerinden ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak gıda paketi teslimatı yapan ve onlarca haneye destek ulaştıran Federasyon, kapılarını da kendilerine ulaşan kişilere açık tutuyor. Başta Enfield olmak üzere toplumumuzun yoğun yaşadığı bölgelerin belediyeleri ile de iletişime halinde olan Federayon, bu bölgelerde yaşayan korumasız, engelli, yaşlı ve hastalıklarından dolayı izolasyonda bulunanlara yardım sağlanması için girişimlerde bulunuyor.

 

Ankara Anlaşmalılara da destek

Salgın sürecinde sadece toplumumuz açısından ülke genelinde örnek bir dayanışma sergileyen Britanya Alevi Federasyonu bu süreçte sokağa çıkma yasağı ile birlikte kapanan işletmelerde çalışan Ankara Anlaşmalı ve İngiltere’de sosyal yardımlardan yararlanma hakları olmayanların temel ihtiyaçlarını da karşılamak için çaba gösteriyor. Bu konuda bir yardım kampanyası başlatmayı hedefleyen kurumun Başkanı İsrafil Erbil, İngiltere’nin farklı kentlerinde yaşayan çok sayıda kişinin büyük bir mağduriyet yaşadığına dikkat çekti. Çalışamayan bu durumdaki kişilerin, kira gibi giderlerinin yanısıra temel ihtiyaçlarını da karşılamakta zorluk çektikleri yönünde şikayetlerde bulunduklarını aktardı. Bazıları hastalanan ve yalnız oldukları için dışarıya çıkamadıkları için gıda tedariğinde dahi zorlanan kişilerden başvurular aldıklarını kaydeden Erbil, benzer mağduriyetler içerisinde olan kişilere sahip çıkmamız gerektiğine işaret etti.

Yardımlar konusunda işletme sahipleri, iş adamları ve profesyonel meslek gruplarında çalışanlar başta olmak üzere herkese destek çağrısında bulunan BAF Başkanı, “Bu zor süreçte resmi kurumları beklemeden, sadece kendi çevremizle sınırlı kalmadan destek olmalıyız” dedi.

Haber London

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir