Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

El Ele, El Hakk’a Dayanışma Servisi!

Kiel Alevi Toplumu Cemevi, Kovid-19 salgını nedeniyle dışarı çıkamayan yaşlı ve hastalara ‘El Ele, El Hakka Hizmet Servisi’yle dayanışma hizmeti sunuyor.

Kiel Alevi Toplumu YK Başkanı Erdoğan Aslan, lI. Başkan Barış Tut ve Çetin Koçak çalışmayla ilgili şu açıklamalarda bulundular: “KORONA Virüsü salgınından dolayı yaşamakta olduğumuz bu zorlu süreçte, Toplumumuzla, Vatandaşlarımızla, Dostlarımızla ve Üyelerimizle Eyalet Başkentimiz Kiel ve Çevresinde dayanışma içinde olmak amacıyla, Toplumumuzun ve Kiel’lilere yönelik gönüllülerden oluşan bir dayanışma ve yardımlaşma ağı oluşturduk.

‘EL ELE, EL HAKKA’ hizmet servisi adı altında hasta, engelli, yaşlı ve yardıma ihtiyacı olanlara alışveriş, telefonla iletişim, Türkçe ve başka dillerde sohbet, bilgilendirme, bürokratik işlerde destek, devlet kurumları ve diğer kurumlarla iletişim gibi hizmetler, doktor, reçete ve eczane işleri konusunda hizmet ve yardım sunuluyor.
Bu hizmetten yararlanmak isteyenler 14.00 ile 19.00 saatleri arasında +49 1741649833 Cep numaralı telefondan bize Whatsapp üzeride ulaşabilir.”

Barış Tut

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir