Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Baba Gökçek: Son sözleri ‘mücadeleme devam edeceğim’ oldu

 

İSTANBUL – Ölüm orucunun 323. gününde ara verdikten sonra yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, oğlunun son sözlerinin “Mücadeleme devam edeceğim” olduğunu söyledi. Baba Gökçek “Adaletsizliklere karşı herkesin yapabileceği bir şey vardır” dedi.

Konser yasakları, cezaevinde olan Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılması ve haklarında arama kararlarının kaldırılması için ölüm orucuna başlayan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, ölüm orucunun 323. gününde eylemine ara verdiğini duyurdu. Tedavi için 5 Mayıs’ta hastaneye kaldırılan Gökçek, bugün öğle saatlerinde yaşamını yitirdi.

Gökçek’in babası Ahmet Gökçek Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşarak, “Oğlum halkı için bu eylemi yaptı. Herkesin başı sağ olsun. Onur ile mücadelesini yürüttü. Biz de ailesi olarak her zaman yanında durduk. Halkı için sanat yapıyordu” dedi.

SON SÖZLERİNİ SÖYLEDİ

Oğlunun son sözlerini aktaran baba Gökçek, İbrahim Gökçek’in son sözlerini şu şekilde paylaştı: “Mücadeleme devam edeceğim. Türkiye’deki adaletsizliklere karşı bunu yapıyorum. Bu taleplerimizin yerine getirilmesini istiyorum.”

OĞLUM KONSER VERMEK İSTİYORDU’

Oğlunun taleplerinin çok basit olduğunu dile getiren baba Gökçek, “Oğlum konser vermek istiyordu. 5 yıldır konser yasakları vardı. Bu yasakların kaldırılmasını istiyordu. Tutuklu 4 arkadaşı var. Sudan sebeplerle sadece Kültür Merkezi’nde bulunmaktan dolayı tutuklandılar. Arkadaşların serbest bırakılmasını istiyordu” diye konuştu.

‘HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY VAR’

Demokrasi güçlerine çağrıda bulunan baba Gökçek, “İbrahimlerin başlattığı bu direnişin devam ettirilmesi gerekiyor. Türkiye’deki adaletsizlikler ortadan kalkana kadar herkes birlikte mücadele etmelidir. Onların bıraktığı bayrağın yükseltilmesi gerekir. Onun bıraktığı bayrağı düşürmeden devam etmemiz lazım. Faşist yönetime karşı direnişin yükseltilmesi gerekir. Herkesin yapabileceği muhakkak bir şey vardır” dedi.

Kaynak: Mezopotamza Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir