Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ali Baba Sultan Ocağı Alevi Kültür ve Cemevi Derneği Başkanı Tahir Aslandaş dedenin açıklaması

AKP – MHP iktidarı tarafından desteklendiği iddia edilen ve özellikle Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Sefa Ulusoy ile Velliyettin Ulusoy’u hedef alan ”Ocakzadeler Meclisi ” çatırdamaya başladı. Ali Baba Sultan Ocağı Alevi Kültür ve Cemevi Derneği Başkanı Tahir Aslandaş Dede, yazılı bir açıklama yaparak Ocakzadeler Meclisi ” ve ” Dedeler Meclisi ” isimli oluşumlara bir ilişikisinin kalmadığını kamoyuna duyurdu.

Tahir Aslandaş Dede sosyal medya üzerinden yaptığı yazlı açıklamada,  ”Ocakzadeler Meclisi ” ve  ”Dedeler Meclisi ” isimli oluşumlarla  kişisel ve kurmsal ilişkilerinin kalmadığına ilişkin su ifadeleri kullandı:

”Son zamanlarda kurulan Ocakzadeler Meclisi ve Dedeler Meclisi gibi oluşumlarınhedefleri, görüşleri, düşünceleri Alevilere ve inancına fayda yerine zarar getireceği kanaatindeyim. Ocağımızın ve ismimin bu iki oluşumda olmaması gerektiğini belirtirim.

Sözde birlik beraberlikten dem vurulurken herkesin kendi canazesine ağladığı, ocakzadelerin görüşleri sorulmadan fikir birliğine varılmadan düzenlenen oluşumun gayesinin Alevilik olmadığı ideolojik fikirlere hizmet verildiğini üzülerek gördüm. Kısır çekişmelerin, boş vaatlerin ve kör dövüşünün bu topluma hiçbir faydası olmadığını belirtirim..

Yol cümleden uludur. Gönül kalsın yol kalmasın. Şiarıyla yoluma devam edeceğim. Ocakzadeler Meclisi ve Dedeler Meclisi oluşumlarıyla şahsımın ve Ocağımızın bir alakası yoktur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir