Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Dilek Dikme Yücetepe Canımız ve 2 Masum-u Pak!

AABK ve FUAF Yol Erkan Kurulları, Fransa’nın Montpellier şehrinde yaşayan ve  çevresi tarafından samimi, saygılı, fedakâr, ailesine ve çocuklarına sevgiyle bağlı bir anne olarak bilinen Dikme Yücetepe‘nin yeni satın aldıkları evlerinin bahçesindeki havuzda iki çocuğuyla birlikte boğulmalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptılar. Yol Erkan Kurulları’nın açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

”Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm,
Yiğit iken ölenlere göğ ekini biçmiş gibi..
(Yunus Emre)

Sevgili Canlar Fransa’nın Montpellier şehrinde yaşayan Dersim nüfusuna kayıtlı Dilek Dikme Yücetepe canımız ve 2 masum-u pak evladı talihsiz bir şekilde aramızdan ayrılarak Hakka yürüdüler.

Hayatımız boyunca yaşadığımız zorlukların en büyüğünü kuşkusuz sevdiklerimizi ve dostlarımızı kaybettiğimiz zaman yaşarız.

Samimi, saygılı, fedakâr, ailesine ve çocuklarına son derece bağlı bir anne olarak tanıdığımız sevgili Dilek canımızın ve evlatlarının, yeni satın aldıkları evlerinin bahçesinde tadilat halinde bulunan havuzda talihsiz bir şekilde boğulmaları, arkalarında tarifi imkansız bir acı bırakarak toplumumuzda büyük bir üzüntü yaratmıştır.

Daha önce Fransa Alevi Birlikleri Federasyonumuzda, Yönetim Kurulu üyeliği hizmetini de yürüten Yoluna, inancına bağlı Dilek canımızın, 2 evladıyla birlikte dramatik bir şekilde sonsuzluğa göçüşü sözün bittiği nokta olmuştur.

AABK İnanç Yol Erkan Kurulu ve FUAF Yol Erkan Kurulu olarak, aramızdan talihsiz bir şekilde ayrılan Dilek canımıza ve yavrularına Hak’tan rahmet, geride kalan yakınlarına ve ailesine tükenmez sabırlar diliyoruz. Ruhları şad, Devirleri daim ola.

Şah-ı Merdan Ali yardımcıları, Fatma Ana şefaatçileri ola.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.