Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş Hakka Yürüdü

Türkiye devrimci gençlik hareketinin idam edilen önderlerinden Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş  Mart ayında yaşadığı beyin kanamasının ardından tedavi gördüğü hastanede bu sabah Hakka yürüdü.

Hamdi Gezmiş’ın beyin kanaması geçirdiği  haberini ağabeyi Bora Gezmiş, kişisel sosyal medya hesabından duyurdu.  Deniz Gezmişin ağbeyis Bora Gezmiş, “Değerli Arkadaşlarım, kardeşim Hamdi Gezmiş geçirmiş olduğu beyin kanaması nedeniyle şu anda yoğun bakımda tedavi altındadır. Çarşamba günü ameliyatı gerçekleşecektir. Yakın ilgilerinizden dolayı ailemiz adına teşekkür ederiz” ifadesini kullanmıştı.

Tedavi sürecinin başarsız geçmesi sonuc, Deniz Gezmiş Vakfı başkan yardımcısı Hamdi Gezmiş, bu sabah  yaşamını yitirdi. Deniz Gezmiş Vakfı, yaptığı yazılı açıklamada, Hamdi Gezmiş için düzenlenecek Hakka yürüme erkanıyla  ilgili daha sonra bilgi geni bilgi verileceğini belirtti..

Deniz Gezmiş’in vasiyetindeki kardeşi

Deniz Gezmiş, idamından önce babasına yazdığı son mektubunda kardeşi Hamdi Gezmiş’in bilim adamı olmasını istediğini belirterek, “Baba, (…) Kitaplarımı kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir” satırlarını yazmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir