Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Grup Yorum’un konserine izin verilmedi, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Grup Yorum’un bugün Yenikapı’da gerçekleştireceğini duyurduğu konser, polis tarafından engellendi. Ablukaya alınan konser alanında çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Grup Yorum’un dün saat 15.00’te İstanbul Yenikapı’da düzenleyeceğini açıkladığı ve Valiliğin izin verilmediğini belirttiği konser, polis tarafından engellendi.
Yenikapı’da yapılması planlanan “9. Bağımsız Türkiye Konseri” öncesi alan polis tarafından adeta ablukaya alındı.
Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, konsere izin vermeyen polis, saatler öncesinden alana çıkan metro ve Marmaray’dan çıkan yurttaşları Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulamasından geçirdi.
Giriş ve çıkışları engellenen alanda polis, “Grup Yorum halktır susturulamaz” pankartı açan grup üyelerini darp ederek gözaltına aldı. Çevrede bulunanlar “Grup Yorum halktır susturulamaz” sloganları attı. En az 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
Gözaltına alanlara ilişkin açıklamada bulunan Halkın Hukuk Bürosu, Ercan Işık, Onurcan Bayrak, Can Bulut, Erkan Işık, ve Doğucan Erkmen’in karakoldan serbest bırakıldıklarını aktardı.
POLİS GÖRÜNTÜLERİ SİLDİ
Müdahale sırasında yaşananları görüntüleyen gazetecileri engelleyen polis, kameralara el koyarak görüntüleri sildi.
Grup Yorum’un üzerindeki baskılara yönelik ve adil yargılama talebiyle girdikleri ölüm orucunda yaşamını yitiren Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’e ithaf edilen konsere daha önce İstanbul Valiliği yaptığı açıklamayla izin vermeyeceğini bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir