Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alman genç Simon Antakya’da şifa buldu 

 

-Mehmet Tanlı / Hamm-Almanya 

Uzun yıllardır gözlerinden rahatsız olan ve tam göremeyen 29 yaşındaki Alman genci Simon Budde , Antakya’ da sağlığına kavuştu. 

Gözlerindeki Kornea hastalığı nedeniyle tam net göremeyen Almanya’ nın Hamm şehrinde ikamet eden  Simon Budde Antakya Özel Defne Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Sezai Helvacı tarafından gerçekleştirilen başarılı cerrahi operasyon sonrasında sıkıntılarından kurtuldu.  
Hastalık hakkında bilgilendirmelerde bulunan Op. Dr. Sezer Helvacı ,‘’ Kornea Gözün en ön bölümünde bulunan damarı olmayan saydam bir yapıdır.  Göze gelen ışığı odaklayan ve gözü dış etkenlerden koruyan bir doku parçasıdır. Kornea ne zaman bozulur?. Onun saydamlığı ya doğuştan, genetik kökenli veya sonradan geçirilen travma, enfeksiyon veyahutta  cerrahi bir operasyon sonrasında bozulabilir. Kornea saydam değilse  görme kalitesi, düşer, azalır. ’’ dedi. 

Antakya bir hoşgörü şehri 

 Laserli Cerrahi müdahale öncesi biraz tedirgin olduğunu söyleyen Kick Boks ve Fitnes Antrenörü Simon Budde ‘’ Şu an artık yüzde yüz berrak görüyorum. Bundan dolayı da son derece mutluyum. Bu vesile ile önce Sayın Dr. Sezer Helvacı’ ya daha sonrada bana Dr. Helvacı’ tavsiye edip refakat eden arkadaşım Güney Tanlı’ ya ve orada beni ağırlayan Güney’ in akrabası olan tüm Süner ailesine teşekkür ediyorum. ‘’ dedi. Simon Budde Türkiye ve Antakya iizlenimlerini ise ‘’ Türkiye doğa ve coğrafik olarak inanılmaz güzel bir ülke, insanları çok misafirperver ve sıcak. Hatay ise çok kültürlü, tarihi ve güzel bir şehir.  İnsanların felsefeleri, yaşama bakışları hayli hoşgörülü. Yemek kültürü, mutfağı benim çok hoşuma gitti. Gözlerinde aynı sıkıntıları olanların çekinmeden Antakya’ya gelip tedavilerini Dr. Sezer Helvacı’ya yaptırmalarını herkese tavsiye ederim, Tedavi Ücreti olarak ta Almanya’ dakilerle kıyasladığımızda çok daha uygun ’’ dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir