Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevilik Dersleri Almanya’nı Grevenbroich Şehrinde tekrar başlıyor 

Almanya’nın nüfusa oranla en kalabalık Eyaletlerinden olan Kuzey Ren Vestfalya’nın Grevenbroich Şehrinde Alevilik Dersleri tekrar  başlıyor.  Almanya Alevi Birlikleri  Federasyonu’nun (AABF)  en değerli kazanımlarından  olan Alevilik Dersleri bir  çok eyalette okullarda  uzun süredir veriliyor.

Grevenbroich Cemevi’nin’de  daha önce şehrinde almış  olduğu bu dersler öğretmen açığı nedeniyle durdurulmuştu. Cemevi Yöneticilerinin  bugün Öğretmen ve derslere katılacak öğrenci  velileriyle yaptığı toplantıda  “Aleviler ve Çocukları açısından böyle önemli ve  değerli bir dersin biz  Cemevi Yöneticilerinin ve AABF eyalet temsilciliği sorumluların uzun  uğraşları sonucu tekrar  şehrimizdeki belirlenen  bir okulda verilecek olması  bizleri fazlasıyla memnun etmiştir, Yolumuzun İnancımızın ve Değerlerimizin çocuklarımıza öğretilmesi çok değerli bir kazanımdır, bu kazanımda emek  sarfeden her bir cana yürekten teşekkür ederiz, Hızır çocuklarımızı korusun, yardımcısı olsun” dediler.

Öğrenci velilerinin sevinerek  katıldığı toplantı öğretmen Raci Arslan’ın haftaya başlayacak dersler  için öğrenci velilerine teknik bilgileri sunması ve de ders gün ve saatini belirtmesi ile sona erdi.

Mesut Kabakçı / Grevenbroich

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir