Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

”Sevinçliyiz, Mutluyuz, Gururluyuz”: Alevilik dersleri Grevenbroich’ta yeninden başladı

Almanya’nın nüfüs yoğunluğu açısından en büyük eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı olan Grevenbroich Şehrinde ”Alevilik dersleri” yeniden verilmeye başlandı. Alevilk derslerinin Grevenbroich’ta yeniden verilmeye başlamasına ilişkin, Grevenbroich Cemevi Yönetim Kurulu  adına başkan Mesut Kabakcı  yazılı bir açıklama yaptı. Kabakçı,” Sevinçliyiz, Mutluyuz, Gururluyuz” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Grevenbroich’ta Alevilik derslerinin yeninden başlamasına ilişikin şunları ifade etti:

”Sevinçliyiz, Mutluyuz, Gururluyuz!

Hasan Subasi paylaştı: 25 Ağustos 2020 Salı

Uzun bir aradan sonra Alevilik Derslerini Çocuklarımız başta olmak üzere Grevenbroich Alevi Toplumuna tekrar kazandırmanının sevincini yaşıyoruz…
Yaklaşık on sene önce şehrimizde verilen Alevilik Dersleri öğretmen açığından dolayı sekteye uğramıştı. Öğretmenimiz Raci Arslan’ın AABF nezdinde Weingarten üniversitesinde almış olduğu Alevilik Dersleri eğitimi sonucu öğretmen açığımızı kapatmış olmakla beraber hemen akabinde daha önceden belirlemiş olduğumuz öğrenci listelerini güncelleyerek velilerle temasa geçip uzun uğraş ve mücadeleler sonucu tekrar derslerimizi dün itibariyle 8/9/10 ve 11.ci sınıf öğrencilerinden bir derslik, bugün de 5/6/7.ci sınıflar ile bir derslik olmak üzere toplamda iki sınıf oluşturarak başlattık ve de 1’den 4’e kadar oluşacak bir ilkokul sınıfını daha oluşturabilmenin gayretiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Asimilasyonu gün be gün iliklerimize kadar işletmenin plan ve projelerini tasarlayan hain işbirlikçilere karşı çocuklarımızı Alevilik Derslerine göndererek cevap verebiliriz. Cemevlerinde nutuk çekmekle övünmek değildir maharet, iş ki Çocuklarımıza İnancımızı, Yolumuzu, Değerlerimizi sunuyor ve miras olarak bırakabiliyorsak biriz, iriyiz ve diriyizdir. Derslerin verilmesinde hizmeti geçen cümle Canların emeği Hakk divanına yazıla.
Bozatlı Hızır Çocuklarımızın her daim yardımcısı olsun, korusun, kollasın”dedi.
AHA /Grevenbroich

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir