Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

GAZİ ABLUKADA

Cenaze aracının önüne geçen ve cenazeyi vermek istemeyen kitleye polis biber gazı sıktı.

“Adil yargılama” talebiyle meslektaşı Aytaç Ünsal ile birlikte ölüm orucuna girip, gözetim altında tutulduğu İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün yaşamını yitiren avukat Ebru Timtik’in Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’ndaki (ATK) cenazesi polisler tarafından kaçırıldı.

ATK önünde cenazeyi almak için bekleyen Timtik’in yakınlarına ve nöbet tutan kitleye polis müdahale etti. Cenaze aracının önüne geçen ve cenazeyi vermek istemeyen kitleye polis biber gazı sıktı.

Kimi avukatlar bu anlarda darp edilirken, yapılan müdahale sonucu cenaze aracı kaçırıldı.

Cenazenin nereye götürüldüğü öğrenilemezken, alınan bilgilere göre cenazenin yanında ne Timtik’in ailesinden ne de avukatlardan kimse bulunmuyor.

İSTANBUL BAROSU ÖNÜNDE ANMA

İstanbul Barosu’nun önünde Ebru Timtik için anma gerçekleştirmek isteyen yüzlerce kişi İstiklal Caddesi’nde toplandı. Toplanan kalabalık ‘Ebru Timtik ölümsüzdür,”, “Devrimci avukatlar onurumuzdur” sloganları atıyor.

GAZİ ABLUKADA

Gazi cemevi ve Gazi Mezarlığı’nda ise yoğun güvenlik önlemleri göze çarpıyor. İki yeri ablukaya alan polisler, giriş ve çıkışlara izin vermiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir