Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Timtik’in cenazesi kaçırıldı

Ölüm orucunun 238’inci gününde yaşamını yitiren avukat Ebru Timtik’in cenazesi polis tarafından zorla alınarak ATK’den çıkarıldı. Bu sırada engel olmak isteyen aile ve avukatlara ise müdahalede bulunuldu. Cenazenin nereye götürüldüğü bilinmiyor.

Adil yargılanma talebiyle cezaevinde başlattığı ve zorla kaldırıldığı hastanede sürdürdüğü ölüm orucu eyleminin 238’inci gününde yaşamını yitiren Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) avukatı Ebru Timtik’in cenazesi Adli Tıp Kurumu morgunda polis tarafından kaçırılır gibi alındı.

Cenaze aracına konulan Timtik’in naaşının nereye götürüldüğü bilinmezken, cenaze aracının önünde duran avukatlar ve ailesi polis tarafından darp edildi. Gaz bombası da kullanan polis en az dört kişiyi gözaltına aldı.

Timtik’in cenazesi kaçırıldı

Timtik’in cenazesi kaçırıldı28 Ağustos 2020 Alevi Haber AğıÖlüm orucunun 238’inci gününde yaşamını yitiren avukat Ebru Timtik’in cenazesi polis tarafından zorla alınarak ATK’den çıkarıldı. Bu sırada engel olmak isteyen aile ve avukatlara ise müdahalede bulunuldu. Cenazenin nereye götürüldüğü bilinmiyor.Adil yargılanma talebiyle cezaevinde başlattığı ve zorla kaldırıldığı hastanede sürdürdüğü ölüm orucu eyleminin 238’inci gününde yaşamını yitiren Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) avukatı Ebru Timtik’in cenazesi Adli Tıp Kurumu morgunda polis tarafından kaçırılır gibi alındı.Cenaze aracına konulan Timtik’in naaşının nereye götürüldüğü bilinmezken, cenaze aracının önünde duran avukatlar ve ailesi polis tarafından darp edildi. Gaz bombası da kullanan polis en az dört kişiyi gözaltına aldı.Bu sırada basın mensuplarına da müdahale eden polisler, darp edip görüntü almalarını engellemek istedi. Timtik için İstanbul Barosu önünde saat 12.00’de yapılması planlanan törene izin verilmeyeceği öğrenildi.Cenazenin götürüleceği Gazi Cemevi ve Gazi Mezarlığı’nda ise yoğun güvenlik önlemleri alındı. İki yeri ablukaya alan polisler, giriş ve çıkışlara izin vermezken, havadan bir helikopter de mahalle üzerinde dolaşıyor.Bu arada Şehit Murat Celep Caddesi üzerindeki polis karakoluna yakın bir noktada toplanan halka, polis gaz bombası ve plastik mermi ile müdahale etti.

AHA / Alevi Haber Ağı paylaştı: 28 Ağustos 2020 Cuma

Bu sırada basın mensuplarına da müdahale eden polisler, darp edip görüntü almalarını engellemek istedi. Timtik için İstanbul Barosu önünde saat 12.00’de yapılması planlanan törene izin verilmeyeceği öğrenildi.

Cenazenin götürüleceği  Gazi Cemevi ve Gazi Mezarlığı’nda ise yoğun güvenlik önlemleri alındı. İki yeri ablukaya alan polisler, giriş ve çıkışlara izin vermezken, havadan bir helikopter de mahalle üzerinde dolaşıyor.

Bu arada Şehit Murat Celep Caddesi üzerindeki polis karakoluna yakın bir noktada toplanan halka, polis gaz bombası ve plastik mermi ile müdahale etti.

Timtik’in cenazesi kaçırıldı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir