Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BÜHL CEMEVİ’NDE 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

AHA – 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısyla, bu hafta sonu Almanya’daki birçok Cemevi’nde anmalar yapıldı. Bu anmalardan birisinde Bühl Alevi Toplumu – Cemevi yaptı. Bühl Cemevi Kadınlar Kolu tarafından yapılan anmaya kitlesel bir katılım oldu.

Kadınlar Kolu başkanı Yazgülü Doğan konuşmasında günün anlamına ilişkin iki önemli belirlemeye vurgu yaptı. ” 8 Mart emekçi kadınların birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür. Kadınlar, 8 Mart’ı yaratan mücadeleci kadınların açtıkları yoldan yürüyerek kadın özgürlük mücadelesini geliştirip büyütüyorlar” dedi. Yazgülü başkanın konuşması anamaya katılanlar tafafından alkışlarla desteklendi.

Anmanın düzenlenmesine emeği geçen herkese Cemevi adına teşekkür edildi:
Cemevimizin Başkanı Ali Rıza Yeşilgül’e, sunucumuz Gülseren Yeşilgül’e, türküleri ve deyişleri ile Garip Karabacak hocamıza, Bühl AKM Korosuna, “Tiyatro Miyatro” adlı oyunuyla LB AKM’ye, şiirleri ile Nebahat Çal ve Sırma Yeşilgül’e, sesiyle ve davul zurna ekibi ile Murat Akgül’e , Offenburg Cemevi’ne, Mutfak görevini üstlenen Yönetim Kurulu Üyelerimiz Erdal Güldalı, Murat Bay, Yüksel Düzgün, Şafak Eşsiz’e, aynı zamanda destek veren, emeği geçen bütün canlarımıza teşekkür ediyoruz”denildi.
Alevi Haber Ağı / Bühl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.