Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 Paris Alevi Kültür Merkezi-Cemevi’nin girişine Alevi yol önderi Hacı Bektaş Veli’nin heykeli konuldu

Paris Alevi Kültür Merkezi-Cemevi’nin girişine Alevi yol önderi Hacı Bektaş Veli heykeli konuldu. Cemevi’nin girişine konulanHünkar Bektaş Veli’nin heykeli’nin açılışında konuşma yapan Paris Alevi Kültür Merkezi- Cemevi  Başkanı Veli Boztosun, konuşmasına açılış törene katılanlara teşekkür ederek başladı.  Başkan Boztosun konuşmasının davamında, şunları ifade etti: ” Cemevi’nin girişine Hünkarımız Hacı Bektaş Veli’nin heykelini koyarak gönlümüzdeki yerini bir kez daha pekiştirdik. Bizleri kırmayıp açılışa katılan Bondy Belediye Başkanı Stephen Herve’ye çok teşekkür edyorum’‘ dedi.

Açılışta Bondy Belediye Başkanı Herve’de bir konuşma yaptı. Başkanı Herve’de konuşmada, ”Belediye başkanlığını yürüttüğüm Bondy semtinde birkaç yıl önce açılan Paris Alevi Kültür Merkezi- Cemevi yönetimiyle çok iyi bir diyaloğumuz var, bugün açılış için davet ettiler geldim, daha önce de çeşitli etkinliklerinde bulunduğum olmuştu, kendi kültürlerine yönelik çalışmalarından dolayı yönetimi ve üyelerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bondy Belediye Başkanı Herve’den sonra söz alan, Arnouville Belediye Başkan Yardımcısı Mathieu Doman ise yaptığı kısa konuşmada, açılışa davet edilmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Paris Alevi Kültür Merkezi- Cemevi’nin girişine konulan Hacı Bektaş Veli heykeli açılışına AABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Sekreteri Metin Doğan Dede, Fransa Alevi Birlikleri Federasyonun Kuzey Batı Bölge Eşit Başkanı Serpil Alıcı, CHP Paris Başkanı Uğur Güven, Arnouville AKM Başkanı, Varennes AKM Eşit Başkanları, Melun AKM Başkanı, Essonne AKM Başkanı, Dreux AKM Başkanı, Habeş Paris Başkanı, Paris Pazarcık Elbistan Halkevi Başkanı, Paris Dersim Kültür Merkezi Başkanı, Aksaray AKM Başkanı, Nake Creil Başkanı, PAK  üyeleri ve PAK  işverenleri katıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir