Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sanatçı Rutkay Aziz, aldığı ödülü TTB’ye teslim etti

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen oyuncu Rutkay Aziz, TTB ve tüm sağlık emekçilerine adadığı ödülünü TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’a teslim etti.

Bu yıl 27’ncisi gerçekleşen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde aldığı onur ödülünü TTB’ye ve tüm sağlık emekçilerine adayan Rutkay Aziz, Cağaloğlu’nda bulunan İstanbul Tabip Odası’nda düzenlenen törenle ödülü TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’a teslim etti.

Törende konuşan Aziz, “Siz hekimler de sağlık emekçileri de insanın yaşam sanatı için emek veren, kavga veren bu soylu sanatın insanlarısınız. İyi ki varsınız!” ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Altın Koza Film Festivali’nde aldığı ödülü TTB’ye adayan oyuncu Rutkay Aziz’i hedef almıştı.

“Bozacının şahidi şıracıdır!” diyen Ulvi, “Rutkay Aziz’in aldığı onur ödülü kocaman bir muamma…Üstelik mezkur ödülünü Tabipler Birliğine adamış…Sanıyorum Liderimize tarizle nispet yapıyor! Yani halt ediyor, kendini kandırıyor! Bitmediler gitti! Rutkay Bey onur devredilmez. TTB kapatılsın…” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir