Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Asimilasyoncu Karanlık Odaklar Metin Aslan`a İftira Atıyor

AHA / Köln – Başını Ocakzedeler Meclisi’nden Ali Timurtaş Özmen’in çektiği asimilasyoncu karanlık odaklar, Metin Aslan’ın Hamburg’da Ermeni mezarlığına defnedildiği ve Alevi derneği başkanlığı yaptığına dair sosyal medyada yazılar yazıp paylaşım yapıtlar.  Hızır Paşacılığı kendilerine yol edinen bu kınalı keklikler Hakka yürümüş bir cana büyük saygısızlık yapıp  iftira attılar.

 Ocakzedeler meclisinin kurucularından olan Ali Timurtaş Özmen’in, yaklandığı koronavirüs salgınından yüzünden Hakka yürüyen  Dersimli iş insanı Metin Aslan canımız hakkında yazdıklarına ilişkin Salzgitter Alevi Toplumu yazılı bir açıklama yaptı. AABF üyesi olan Salzgitter Alevi Toplumu, yaptığı  yazılı  açıklamayla gerçekleri bir bir ortaya koyarak Ali Timurtaş Özmen’i yalanladı.

 

 

“Değerli canlar, son günlerde dernek üyemiz sevgili Metin Aslan hakkında sosyal medyada çıkan asılsız haber ve bilgiler gerek biz Salzgitter Alevi Toplumu’nu gerek ise canımızın dostlarını derinden üzmüştür.   Metin Aslan, Almanya’nın Braunschweig şehrinde devrimci alevi kimliği ile mücadele eden ve daha sonrasında gerek Alevi Toplumu’nun ve Alman toplumunun içinde sevilen bir iş adamı olmasını başarmış bir canımızdı. Uzun yıllardır maddi ve manevi olarak Salzgitter Alevi toplumumuzun yanında yer almıştır. Metin Aslan canımız her bulunduğu alanda kendi özünü kaybetmeyen ve nefesinin yettiği güne kadar toplumumuza her alanda destek sunmuştur. Ama kurumumuzun yönetimi içeresinde yer almamıştır.  Görev alması bize şeref verirdi.  Sosyal Medya’da canımıza dönük karalamada kendisinin dernek başkanlığı yaptığı ve kendi rızası ile Hamburg Ermeni mezarlığına defnedildiği bilgileri yer almaktadır.  Bu büyük bir yalandır. Metin Aslan canımız Braunschweig’da toprağa verilmiştir ve  Alevi inancına göre Cenaze Erkanı dedemiz tarafından yürütülmüştür.

Son süreçte kurumlarımız ve canlarımız Avrupa’da hedef tahtasına oturtulmak isteniyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, Avrupalı Aleviler olarak burada her türlü yasal haklarımızı kazanmalarındandır. Saldırıların arkası boş değildir. Haklarımıza saldıran her kim olursa olsun topyekûn karşısında duracağımızı bir kez daha belirtiyoruz” ifadelerinin yer aldığı Salzgitter Alevi Toplumu’nun açıklamasının tam metni:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir