Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İstanbul’da Alevilerin yaşadığı binaya ‘Alevilere ölüm’ yazdılar

Binanın bahçe duvarına yazılan tehdit mesajı polisler tarafından silindi. İstanbul’da Alevilerin yaşadığı bir binanın iç bahçe duvarına kırmızı boyayla ‘Alevilere ölüm’ yazılarak çarpı işareti konuldu.

İstanbul’un Pendik ilçesi İmamı Azam Caddesi Ay Sokak’ta bir apartmanın iç bahçe duvarına “Alevilere ölüm” yazılarak çarpı işareti konuldu. Yazıyı görünce tedirgin olan apartman sakinleri polisi çağırdı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre polis, duvardaki yazıyı silerek apartman sakinlerinin ifadesini aldı.

Binada oturan Şehriban İşler ifadesinde, yazıyı ilk kez komşusunun gördüğünü ve arayıp kendisine söylediğini belirterek, “Sonra çıkıp duvara baktığımda yazıyı gördüm. Apartmanda 5 aile yaşıyoruz. 3 aile aynı köylüyüz. Bir komşumuz Tokatlı, yeni geldi. Diğeri ise Amasyalı. Tüm apartman bir ev gibiyiz. Kimsenin kimseyle sorunu yok. Yazıyı görünce açıkçası korktum ve tedirgin oldum” dedi.

‘İçimiz rahat etmiyor’

Yaşadıkları sokağın çoğunluğunun Alevi olduğunu dile getiren İşler, şunları söyledi:

Aklıma türlü türlü şeyler geldi. Kim neden böyle bir şeyi yapar? Neden sadece bizim apartmanın iç duvarına yazıldı. Benim 20 ve 26 yaşlarında yetişkin iki çocuğum var. İster istemez onlar için, eşim için, kendim için tedirgin oluyorum. İki üç gündür polisler gelip gidiyor ‘araştırıyoruz, bulacağız’ diyorlar. Düşmanımız var mı yok mu diye soruyorlar. Yok. Polislerin her gün gidip gelmesine rağmen içimiz rahat etmiyor.

‘Binanın hepsi huzursuz’  

İşler’in eşi Kemal İşler ise “Polisler gelip bana da soru sordular. Cumartesi sabahı yazıyı gördük. Binanın hepsi huzursuz. Çocuklarımız var” dedi.

Apartmanda yaşayan Muhterem Aydoğdu ise olayın ortaya çıkarılmasını isteyerek, seslerini duyulmasını talep etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir