Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HER ŞEY BASEL İÇİN!

Basel- Stadt Kantonu’nda  25 Ekim’de yapılacak Kanton  Meclisi Milletvekilliği için  adaylar son haftasına girilen  seçim atmosferinde çalışmalarına hız vermiş  durumdalar.

100 kişilik Meclis Milletvekili adayları arasında bulunan seçim bölgesi Kleinbasel’den Sosyal  Demokrat Parti (SP) adına yarışacak olan Mahir Kabakçı şehrin problemlerini gayet iyi bildiğini ve seçildiği  taktirde vaatlerini en kısa sürede hayata geçireceğini belirtti.

1995 Basel doğumlu Mahir Kabakçı Basel iş ve işçi bulma kurumunun insan kaynakları bölümünde memur olarak çalışma hayatını sürdürüyor.

2015 yılından bu yana  Belediye Meclis üyesi  olarak aktif siyasetin içerisinde bulunan Kabakçı, “Vatandaşlık şartlarının kolaylaştırılması, daha kaliteli ve yüksek seviyede ücretsiz bir eğitim ve okul süreci veya sorunlu bir aile nedeniyle başarısız olan gençlerin daha fazla destek almaları, kadınların erkekler ile maaş ve iş eşitliğinin sağlanması gibi konularla ilgili çalışma ve projelerim var ve bunları insanlara  meclis vasıtasıyla sunmak istiyorum” dedi.

“Politika günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası, birlikte yaşayabilmenin temel şartı verilen kararlarda karar alma sürecine dahil olmaktır.“ diyen Mahir Kabakçı, Demokrasinin olmazsa olmazlarından olan sandığa gitme ve oy kullanma hakkını seçme hakkı olan herkesin kullanması gerektiğini ve 25 Ekim’de herkesi  Kleinbasel’i hep birlikte daha da yukarılara taşınması için sorumluluk almaya davet ederek sözlerini noktaladı.

Mesut Kabakçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir