Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Fransa’daki cihatçılara da kucak açıyoruz!

 

Dünyanın her tarafından radikal dincileri Türkiye’ye doluşturan AKP iktidarının kurumları, şimdi de Twitter üzerinden Türkiye’ye yerleşim talebi kabul etmeye başladı! Fransa’daki cihatçılara da kucak açıyoruz!

Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından “terör eylemlerini meşrulaştırmaktan zevk aldığı” gerekçesiyle kapatılan BarakaCity adlı kuruluşun başkanı İdris Sihamedi’nin Twitter‘dan yaptığı “cemaatiyle birlikte” Türkiye’ye siyasi sığınma talebine yanıt geldi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Sihamedi’ye gerekli belgelerle başvuru yaparsa değerlendirmeye alınacağı yanıtını verdi.

Kapatılan BarakaCity’nin başkanı Sihamedi, Twitter üzerinden, Türkiye’ye sığınma talebi bulunduğunu açıklayarak şunları yazmıştı:

“Emmanuel Macron hükûmetinin yalanlarının ardından, insani yardım ve insan hakları STK’larının kapatılmasıyla ben, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kendim ve ekibim için resmen ‘siyasi sığınma’ talep ediyorum.”

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Twitter üzerinden Türkiye’ye sığınma talebinde bulunan İdriss Sihamedi’ye yanıt olarak şöyle yazdı:

“Merhaba Sihamedi. Sen ve iş arkadaşların kurumumuza bireysel olarak adınız, soyadınız, kimlik bilgileriniz ve pasaport numaralarınızı içeren sığınma dilekçeniz ile başvurduğunuz durumda talebiniz değerlendirmeye alınacaktır.”

Göç İdaresi, Sihamedi’ye verdiği yanıtı yeterli görmemiş olacak ki, karşılama bandosunu eklemeyi unuttuğu bir mesaj daha yazdı:

“Verdiğiniz bilgilerden sonra İstanbul Havalimanı’daki ekibimiz durumla ilgili bilgilendirilecektir.” 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanan kararnamede hükûmet tarafından radikal İslamcı hareketlerle ilişkileri ve terör eylemlerini meşrulaştırmak ve radikal İslam fikirlerini yaymakla suçlanan BarakaCity‘nin kapatılmasının kararlaştırıldığını açıklamıştı.

Darmanin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kapatma kararnamesini yayınlayarak kararı şu şekilde duyurdu:

“BarakaCity derneği bu sabah Bakanlar Kurulu’nda feshedildi. Sunduğum kararnamede detaylandırıldığı üzere, Barakacity, nefreti körükledi, radikal İslamcı hareketle ilişkileri sürdürdü, terör eylemlerini meşrulaştırmaktan zevk aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir