Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: ”Üye ve yöneticilerimizin bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz!”

PSAKD, Polisin 28 Ekim 2020 tarihinde  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin çeşitli illerdeki üye ve yöneticilerin gözaltına almasına ilişkin yazılı bir açıklama yaprak, üye ye ve yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmasını talep etti.

‘‘28 Ekim 2020 gecesi de böyle bir gözaltı haberi basına düştü. Üyemiz Gamze Aktaş helikopterlerin havada uçtuğu bir baskınla Adana’da evinden, Avcılar şube yöneticimiz Özgür Karakoç ve şube üyemiz Sadık Taş İstanbul’da gözaltına alındı. Gizlilik kararı konulduğu için dosya hakkında kimse bilgi sahibi değil. Gizli dosya adı altında gözaltılara meşruiyet kazandırmaya çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Gizlilik kararları sadece kendi hukuksal açıklarını örtmeye yönelik kararlardır. AKP iktidarının yaşamda ki uygulamalarından dolayı da bu tarz “örgüt” operasyonlarının inandırıcılığı da kalmamıştır.‘‘ ifadelerinin yer aldığı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin açıklamasını tam metni şöyle:

‘‘AKP iktidarı yönetememe krizini toplumun tüm kesimlerine yönelik baskı ve saldırılarını arttırarak örtmeye çalışıyor. Konuşan, yazan, çizen tüm muhalifler bir şekilde hedef gösteriliyor. Tv’ler kapatılıyor, para cezaları ile susturulmaya çalışılıyor. Maaşlarını isteyen madencilere pandemi yasakları konurken islami terör örgütü Öso ve Işid bayraklarıyla sokaklarda gösteriler yapılmasına ses çıkarılmıyor. Baroların ve derneklerin genel kurulları yasaklanırken parti kongrelerine izin verilirken çiğnedikleri hukuk kurallarının bahanesi de pandemi olmaktadır. Böyle bir süreçte hemen her gün muhalif kesimlere yönelik bir operasyon haberi ile uyanıyoruz. Büyük operasyon, son dakika, büyük darbe gibi sansasyonel adlarla basına servis edilen haberlerde gözaltına alınanların büyük kısmının da aslında açık alanda gezen legal faaliyet yürüten insanlar oldukları ise zamanla anlaşılıyor. AKP iktidarı bu hukuk dışı saldırılarla korku imparatorluğunu sağlamlaştırılmaya çalışıyor. Ancak çabaları nafile.

28 Ekim 2020 gecesi de böyle bir gözaltı haberi basına düştü. Üyemiz Gamze Aktaş helikopterlerin havada uçtuğu bir baskınla Adana’da evinden, Avcılar şube yöneticimiz Özgür Karakoç ve şube üyemiz Sadık Taş İstanbul’da gözaltına alındı. Gizlilik kararı konulduğu için dosya hakkında kimse bilgi sahibi değil. Gizli dosya adı altında gözaltılara meşruiyet kazandırmaya çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Gizlilik kararları sadece kendi hukuksal açıklarını örtmeye yönelik kararlardır. AKP iktidarının yaşamda ki uygulamalarından dolayı da bu tarz “örgüt” operasyonlarının inandırıcılığı da kalmamıştır. Son Anayasa Mahkemesi kararının uygulanmaması sürecinde de hukuk kurallarının nasıl yerle bir edildiklerini hep beraber gördük.

Değerli Kamuoyu;

Bu saldırı Pir Sultan örgütlülüğünün üye ve yöneticilerinin ilk karşılaştıkları saldırı değil sonda olmayacak. Ülkemizin her yerinde bir üyemiz bir yöneticimiz mutlaka saldırıya uğruyor. Hakkımızda açılan onlarca dava ve soruşturma da, gözaltı saldırılarınız da zulme karşı direnme geleneğimizi engelleyemeyecektir. Avcılar şube yöneticimiz Özgür Karakoç ve üyemiz Sadık Koç, yine üyemiz Gamze Aktaş’ın yanındayız. Üye ve yöneticilerimizin bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.

Bozuk düzende sağlam çark olmaz.!

Gamze Aktaş yalnız değildir

Özgür Karakoç yalnız değildir

Sadık Taş yalnız değildir!‘‘

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir