Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK ve AABK İnanç Yol-Erkan Kurulu: ”İzmir halkının acılarını paylaşıyoruz!”

AABK ve AABK İnanç ve Yol-Erkan Kurulu İzmir’de  yaşanan depreme ilişkin  yazılı bir açıklama yaptılar.

”DOĞAL FELAKETLERİN YERİ, ZAMANI, DİLİ, DİNİ, IRKI OLMUYOR”

Doğal felaketlerin hangi zamnan diliminde nerde hangı milliyetten ve inançtan insanları vuracağının belli olmadığına vurgu yapılan AABK  ve AABK İnanç  Yol-Erkan Kurulu’nun ortak imzalarıyla yayınlanan açıklamada,  ” Doğal felaketlerin yeri, zamanı, dili, dini, ırkı olmuyor. Felaketler hep acı, yokluk, zorluklar getirmekle birlikte, aynı zamanda toplumlarda ki dayanışma, birlik, fedakarlık duygularını da güçlendirmiştir. Maalesef yine bir felaket ile karşı karşıyayız.” denildi.

”KAPILARIMIZI İHTİYAÇI OLAN İNSANLARA AÇMAK İNSANLIK GÖREVİDİR”

”İzmir ve çevresinde yaşanan deprem yine acıları ve yıkımları beraberinde getirdi. Her yaşanan acı yürekleri burkar, gönüllerde bir kor gibi yanar.” ifadelerinin yer aldığı Avrupa Alevi kuurmlarının açıklamasının devamında, şu ifadelere kullanıldı:

”Halen göçük altında olan insanlarımızın sağlıklı bir şekilde kurtarılması, yaşanan acıları bir nebzede olsa hafifletecektir. Bu yaşanan felakette gönüllerimizi, yüreklerimizi ve kapılarımızı ihtiyacı olan insanlarımıza açmak insanlık görevidir.‘‘

” ÜSTÜMÜZE DÜŞEN SORUMLULUK DAHİLİNDE DAYANIŞMA İÇERSİNDE OLACAĞIZ ”

Dayanışmanın önemine vurgu yapılan açıklamanın davamında şunlar kaydedildi: ”Bu bağlamda Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak üstümüze düşen sorumluluk dahilinde dayanışma içerisinde olacağız. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve AABK İnanç Yol-Erkan Kurulu olarak, depremde hayatını kaybeden canlarımızın devirleri daim olsun, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yaşamını yitiren insanlarımızın, ailelerine ve tüm İzmir halkına baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Açıklamam, ” Pandemi ve bu felaketten dolayı darda ve zorda olan tüm insanlığın, Hızır yardımcısı olsun.” ifadeleriyle sonlandırıldı.

AHA / Köln

‘‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir