Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD): ”Keyfi gözaltılar, tutuklamalar, yasaklar ve cezalar bizi yıldıramayacaktır!”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Ören Şube Başkanı  Mazlum Köse, bu sabah evine yapılan jandarma baskınıyla gözaltına alındı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), yazlı biraçıklama yaparak gözaltına alınan PSAKD Malatya Ören Şube Başkanı Mazlum Köse‘nin bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Mazlum Köse’nin gözaltıan alınmasına ilişkin

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkez tarafından yapılan ” Şube başkanımız derhal serbest bırakılsın.” başlıklı yazılı açıklama şöyle:
” Şube başkanımız derhal serbest bırakılsın.
Bu sabah saatlerinde Malatya – Ören şube başkanımız Mazlum Köse evinden gözaltına alındı. Siyasi iktidar özellikle ve sistematik olarak şube başkanlarımızı, kadro üyelerimizi gözaltılar ve çeşitli cezalar ile yıldırmaya çalışmaktadır. Pir Sultan örgütlülüğü bir bütündür ve asla baskılara boyun eğmeyecektir. Mazlum Köse Ören kasabasında yaşayan ve bilinen bir yurttaştır. Yani evinin basılması tamamen algı yaratma amaçlıdır. Şube başkanımız çağırılsa ifade vermeye gidecektir. Fakat bunun yerine evi basılarak gözaltına alınmıştır. Çünkü iktidar yanlısı olmayan herkesi tehdit gören bir zihniyet var ülkemizde.
Akp iktidarı ülkeyi yönetemediğini artık gizleyemez durumdadır. Yani mızrak çuvala sığmamaktadır. Ülke ekenomisi bitmiş, işsizlik yoksulluk çığ gibi büyümektedir. Ancak muktedirlerin tek sorunu muhalefeti susturmak, halkın sesini kesmek – kısmaktır. Ama bilinmelidir ki Pir Sultan örgütlülüğü hiç bir zaman zulme sessiz kalmamış ve kalmayacaktır.
Eğilerek yaşayanlar dik duranlara tahammül edemezler. Pir Sultan Abdal Kültür derneği dik duranların örgütlülüğüdür. Biz Aleviler, kurmak istediğiniz karanlık düzene karşı ışık saçmaya devam edeceğiz. Keyfi gözaltılar, tutuklamalar, yasaklar ve cezalar bizi yıldıramayacaktır.
Şube başkanımız derhal serbest bırakılsın.
Mazlum Çimen yalnız değildir!”
Mazlum Köse’nin gözaltına alınmasına Aleviler sosyal medyadan tepki gösterdiler.
 PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan: ”Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ören şube başkanımız Mazlum Köse bugün sabah gözaltına alınmıştır. Pir Sultan Örgütlüğü olarak Mazlum başkanımızın yanındayız. Tarih buyunca alevi toplumu bu baskılara asla boyun eğmedi bugünde eğmeyecektir.”
Eski PSAKD Malatya ve Kartal Şube Başkanı Songül Tunçdemir, “Bu sabah evine yapılan polis ve jandarma baskınıyla gözaltına alınan PSAKD Ören Şube Başkanımız serbest bırakılsın!..
Baskılar bizi yıldıramaz!” dedi.
PSAKD Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya/Ören Şube Başkanımız, can dostumuz Mazlum Köse bu sabah evinde hiç bir gerekçe ortaya konmaksızın gözaltına alınmıştır. Mazlum Köse nezdinde yapılan bu gözaltı, Alevilere ve mazlumlara bir gözdağı niteliğindedir. Yoldaşımız, abimiz, dostumuz yalnız değildir. Başkanımız derhal serbest bırakılmalıdır. Pir Sultan Abdal’ın yolunu yolu bilenlere aşk olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir