Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevilik Dersleri Almanya’nın Grevenbroich şehrinde devam ediyor

Mesut Kabakcı / Grevenbroich

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’nun Almanya  genelinde Cemevleri ve  Alevi Kültür Merkezi bulunan  şehirlerde yaklaşık on iki  sene önce başlatmış olduğu  Alevilik Dersleri ara vermeden büyük bir şevkle devam ediyor.

Üçüncü sınıfdan onuncu sınıfa kadar giden öğrencileri kapsayan Dersler AABF’nin  kontrolündeki öğretmenlerin  almış oldukları Yol, inanç ve  değerler eğitiminde Alevi  öğretmenler tarafından başvuru sonucu belirlenen okullarda veriliyor.

Alevi öğrencilerle birlikte başka inanç ve mezheplerden isteyen  öğrencilerinde katılabileceği  dersler uzun bir aradan  sonra Grevenbroich Cemevinin yeterli sayıda  öğrenciye ulaşması ile  Grevenbroich şehrinde de  eğitim sezonunun başlangıcı ile birlikte 5/6/7.ci sınıf ve  8/9/10.cu sınıf olarak iki derslik ile devam ediyor.

Pazartesi ve Salı günleri 1,5 saat ile verilen derslere  öğrenciler büyük bir sevinç  ile katılıyor ve de bir hafta  sonra ki dersleri büyük  bir heyecanla bekliyorlar.

3 ve 4.cü sınıf öğrencilerinden bir derslik  daha açma çalışmaları içinde olan Grevenbroich Cemevi Alevilik Dersleri Sorumluları “Geleceğimiz olan çocuklarımıza İnancımızın, Yolumuzun ve Değerlerimizin  bu konuda eğitim alan  öğretmenler tarafından  verilmesi çok çok önemli, bizler sorumlular olarak bu derslere ne kadar çok çocuklarımızı katabilirsek o kadar başarılı ve mutlu mutlu oluruz” diyerek  görüşlerini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir