Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

“CHP, kabadayılara pabuç bırakacak bir parti değildir”

Organize suç örgütü lideri olmak suçlamasıyla yargılanıp hüküm giyerek 16 yıldır cezaevinde kalan, Nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti.
Kemal Kılıçdaroğlu ve Alaattin Çakıcı
 

Kılıçdaroğlu, bugün partisinin meclis grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sorularını yöneltmişti.

Bu ifadelerin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çakıcı, Kılıçdaroğlu’nun MHP Lideri Devlet Bahçeli için “Saray’ın bekçisi” ifadesini kullanmasına da tepki göstererek, “akıllı ol” tehdidini yöneltti.

CHP’lilerden tepki:
ÖZGÜR ÖZEL: HERKES HADDİNİ BİLECEK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ”Susurluk’ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğu açık. Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. CHP’nin Genel Başkanı’nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Herkes, haddini bilecek” ifadelerini kullandı.

VELİ AĞBABA: SAVCILAR MUTLAKA GEREĞİNİ YAPMALIDIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ”Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş. Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu’dur. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır” diye tepki gösterdi.

AYKUT ERDOĞDU: İŞ BAŞA DÜŞERSE BİZ KENDİMİZİ KORURUZ

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ”Bir mafya bozuntusu CHP Genel Başkanı’nı ağza alınmayacak hakaretlerle tehdit ediyor ve devlet çaresizce izliyorsa devlet çökmüş demektir… Bu tehdit bizden önce Erdoğan ve Soylu’ya yapıldı… İş başa düşerse biz kendimizi koruruz… Devlet çökmüşse kurduğumuz devleti de koruruz” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir