Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK: ‘‘Hiçbir tehdide ya da baskıya boyun eğmeyeceğiz!‘‘

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün partisinin meclisteki grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete, “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sorularını yöneltmesine ve MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “Saray’ın bekçisi” ifadesini kullanmasına tepki gösteren Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti.

Mafya babası Alaattin Çakıcı’nın  “akıllı ol‘‘ diyerek ve hakaretleri ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK) bugün yazılı bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi.

‘‘Kapımıza yazılan “Aleviye Ölüm” ve “X” işaretleriyle birlikte, korku içerisinde yaşamamız istenirken, Dersim, Maraş, Çorum’da… kitleler halinde katledilirken, bize reva görülen bu zulüm yetmedi mi ki, şimdi de özel af ile serbest bırakılan mafya bozuntularını üzerimize salıyorusunuz.‘‘ ifadlerine yer verilen AABK açıklamasının devamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tescilli bir mafya babası tarafından tehdit edilmesine ilişkin şunlar kaydedildi:

”Kemal Kılıçdaroğlu’nun kriminalliği tescilli bir mafya tipi tarafından tehdit edilmiş olması, ülkenin geldiği yeri gösterme açısından, ibretlik bir olaydır.

Bu ülkeyi yönetebilmek için mayfa vari yapılardan medet umanların, bitmiş iktidar oyunlarının son demidir.

Türkiye’yi 90’lı yılların bile gerisine götürüp, siyaset, mafya ve ticaret ekseninde ülkeyi yönetmek isteyenlerin zavallılığıdır.

Tam da değişim ve reform nutuklarının atıldığı günlerde, bakalım bu ülkenin İçişleri Bakanı ve Savcıları bu konuya dair ne yapacak?

Tıpkı Kılıçdaroğlu’nu linç etmek isteyenlere, diğer parti Genel Başkanlarına en iğrenç dille hakaret eden ve hedef gösterenlere bir şey yapılmadığı gibi, tabi ki bu konuda da bir şey yapılmayacak.

Mafya ile el ele kirli işlere yönelip, faili mechullerle yaşamdan koparılan bu ülkenin aydınlarının ahı, ailelerinin isyanı orta yerde dururken, düşünce suçluları hapsedilip mafya liderleri serbest bırakılırken, müktedirden adalet beklemenin beyhude olduğunu biliyoruz.

Ülkeyi 18 yıldır yönetenlere soruyoruz: Huzur ve barış içerisinde yaşayabileceğimize dair umudumuzu kaybetmediğimiz ülkemizin, içine sürüklendiği kutuplaşma ve gerilim ikliminden daha ne kadar nemalana bildiğinizi düşünüyorsunuz?

Kin ve nefret dili ile, barbarlığın sorumsuzca körüklenmesi, ülkemizi geçmişte yaşadığımız ve yaralarını henüz saramadığımız toplumsal acılarla karşı karşıya bıraktığını, hala öğrenemediniz mi?

Kapımıza yazılan “Aleviye Ölüm” ve “X” işaretleriyle birlikte, korku içerisinde yaşamamız istenirken, Dersim, Maraş, Çorum’da… kitleler halinde katledilirken, bize reva görülen bu zulüm yetmedi mi ki, şimdi de özel af ile serbest bırakılan mafya bozuntularını üzerimize salıyorusunuz.

Bu ve benzeri yöntemlerle, demokrasiden, barıştan, özgürlüklerden yana duruşumuzdan vazgeçeceğimizi, bizleri korkutabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Ne sizlerden, ne de temsil ettiğiniz mafya düzeninizden korkmuyoruz.

Mafyatik yapılar ve onlarla iş tutanlara karşı, toplumun tüm kesimlerinin ortak mücadele ruhuyla birlikte, dik durmaya devam edeceğiz.

Bundan dolayı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaretleri kınarken, adalet, özgürlük, demokrasi ve eşit yurttaşlık taleplerimizin yerine getirilmesi için yürüttüğümüz mücadele sürecinde hiçbir tehdide ya da baskıya boyun eğmeyeceğiz.

Aşk ile.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir