Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HANAU AKM- CEMEVİ ÇINARLARINI UNUTMADI! – Video-

AHA – Hanau / Hanau AKM-Cemevi, Koronavirüs salgınından insanlığı dört bir yanından kuşattığı bu süreçte örnek alınması gereken bir dayanışma adımı attı. Salgından dolayı, Cemevleri’nin aylardır kaplı olduğu bu zor zamnalarda Cemevi üyeleri ve özelliklede yaşlı üyeler, Cemevleri’ndeki toplumsal buluşmaların manevi sıcaklığından yoksun şekilde, zamanlarını büyük bir kısmını evlerinde geçirerek bu yarı karantina durumunun ne zaman biteceğini bekliyorlar.

Cemevlerimizin kurulmasında ve bugünlere gelmesine büyük emekleri olan çınarlarımızı bu zorlu günlerde hatırlamak, onların kapsını çalmak, bir sıcak merhaba demek hatırlama ve manevi dayanışma açısından çok önemlidir!
Hanau AKM-Cemevi Yönetim Kurulu, 60 yaş üzerindeki üylerini ziyaret etmek için başlattıkları çalışmaya ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, şunları ifade etti:
‘‘Bu akşam yönetici arkadaşlarımızla Hanau AKM-Cemevi üyesi olan 60 yaş üzeri canlarımızı yarından itibaren ziyaret etmek, onların halini hatırını sormak için cemevimiz adına hazırlanmış olduğumuz paketlerimizi sunacağız.
Katkı sunan emeği geçen tüm canlara kurumumuz adına teşekkür ediyoruz. Hızır cümlemizin yar ve yardımcısı olsun, ağrısız acısız iyi günlerde buluşmak dileğiyle…‘‘

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir