Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ahlen‘ de UyumMeclisi Başkanını seçti

????????????????????????????????????

-Mehmet Tanlı / Ahlen –

Almanya‘ nınKuzey Ren Vesfalya Eyaletindebulunan10 bineyakınyurttaşımızınyaşadığıeskiMadencişehri Ahlen‘ de UyumMeclisidünakşamyaptığıilktoplantısındaBaşkanveBaşkanYardımcılarınıbelirledi. BelediyeMeclistoplantısalonundayapılanoylamalardaBaşkanlığaseçilen Ergül Aydemir yaptığıkonuşmada ”Banagösterdiğinizgüvennedeniylehepinizeteşekkürediyor  Ahlen‘ de göçmenlerin topluma sosyal uyumu ve Almanlarla iyiilişkiler kurmaları konusunda birlikte güzel çalışmalara imzaatacağımıza inanyorum ” dedi.

Almanya‘ da Uyum Meclisleri göçmenler tarafından seçilen küçük parlamentolar olup Belediye Meclislerine, Şehir İdarelerine konularda tavsiye etme ve önerilerde bulunma hakkına sahiptirler.

12 evet ve 2 hayır oyla Başkan seçilen Ergül Aydemir aynızamanda Warendorf İl Genelmeclisi Üyesi Sosyal Demokrat Partili bir yerel politikacı. 13 Eylüldeki Uyum Meclisleri seçimlerindeise ‚‘‘ Respekt yani-Saygı‘‘ Listesiyle seçimlere girmiş ve iki sandalye kazanmıştı.

Dr. Berger ‚ ” SosyalUyumiçinemekverenherkeseteşekkürediyorum”

Yapılan oylamalarda Ergül Aydemir‘ in yardımcılıklarına ise Metin Ates ( ”Ahlener Integrationsliste-Ahlen UyumListesi” ) ve İtalyan kökenli Maria Usai (”Die neuen Ahlener- Yani Ahlenlile”) listelerinden seçildiler.

Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger ile Gençlik, Sosyal ve Uyum Dairesi Müdürü Ulla Wolteringin‘ de hazır bulunduğuUyumMeclisinin bu ve tümtoplantılarını Ahlen Belediyesi Uyum ekibi hazırlayıp, koordineetmektedir.

Belediye Başkanı Dr. Berger Başkan seçilen Ergül Aydemir‘ i kutlayarak kendisine kalpten bolşans ve başarılar diledi. UyumMeclisinin kendisi içinönemli ve muhatap aldığı bir organ olduğunu söyleyen Başkan Dr. Alexander Berger, ” Uyumalanında Göçmen yada göçmen olmayan insanların gönüllü çalışmalar yapması çoksevindirici. Ahlen için iyi niyetle, duygularla, iyi şeyler yapan herkes eminnettarız ‚ Çünkü çok insan hala fahri olarak çalışma yapmaktan kaçınıyor” dedi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir