Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sivas Belediyesi CEM Vakfına cenaze nakil aracı hediye etti – Video –

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cem Vakfı Sivas Şubesini ziyaret ederek, cenaze nakil aracının anahtarını şube Başkanı Ünal Karataş’a teslim etti. Ziyaret ve anahtar  teslimi için düzenlene törende Belediye Başkan Yardımcıları Necmettin Yılmaz ile Ahmet Duman, Cem vakfı Sivas Şube Başkanı Ünal Karataş ve Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan da hazır bulundular.

Cem Vakfı Sivas Şube başkanından Akp’nin Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e övgü dolu sözler.

Cem Vakfı Sivas Şube başkanı Ünal Karataş, anahtar teslimi töreninde  yaptığı konuşmada, AKP‘nin Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin için övgü dolu sözler söyledi: “Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Gönül Belediyeciliği noktasında her alanda sahada olduğunu bizlere en iyi şekilde yansıtıyor. Samimi duruşu sıcaklığı çalışkanlığı ile de Sivas’ta hepimizin gönlünde yer edinmiştir. Kendisinden Allah razı olsun bizlerden desteğini hiçbir zaman eksiltmiyor” dedi.

AKP iktidarının Alevileri asimile etme politikasından bağımsız bir gelişme değildir.

33 Aydın ve sanatçının diri diri yakılarak katledildiği Madımak Oteli’nin utanç müzesi olması için, Türkiye ve Avrupa’daki demokratik Alevi kurumları yıllardır mücadele ediyorlar. Devlete ve AKP iktidarına biat etmeyen Alevi kurumları ile bu kurumları destekleyen milyonlarca Alevinin,‘‘ Madımak Utanç Müzesi Olsun‘‘ talebini kabul etmeyen AKP iktidarı, Sivas örneğinde de görüldüğü gibi Alevilerin asimile edilmesinde işlevi olacak adımları her yerde çok hızlı atıyor. Sivas Belediyesi‘nin Cem Vakfı‘nın Sivas Şubesi‘ne cenaze nakil aracı hediye etmesi, AKP iktidarının Alevileri asimile etme politikasından bağımsız bir gelişme değildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir