Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Doğu Perinçek kimdir?

 

– Sağcı Adalet Partisinin gençlik kollarından yetişmiştir. Babası Adalet Partisi milletvekilliği yapmıştır.

-Sonra sol maske takarak solun içine sızmıştır. Sol içinde her zaman provokatif ve kışkırtıcı bir rol oynamıştır.

– 12 Eylül öncesi devrimcilerin isimlerini ve adreslerini gazetesinde ifşa edip birçoğunun faşistler tarafından öldürülmesine neden olmuştur.

-Hikmet Kıvılcımlı bu şahsiyet ilk piyasaya çıktığında bunun CIA ve kontrgerilla ile bağlantılı olup solun içine görevli olarak sızdırıldığını ifade edip herkesi uyarmıştır.

– İbrahim Kaypakkaya da bunun gerçek yüzünü anlayanlardan biridir. Elinden zor almışlardır.

-Sözde antiemperyalisttir ama kimseler fazla bilmese de 12 Eylül öncesi NATO’yu ve ABD’yi ateşli bir şekilde savunmuştur. Hatta Sovyetler Birliği sınırına gidip Sovyetler Birliğini protesto eylemleri yapmıştır.

– Ecevit dönemindeki Kıbrıs harekatını her yerde protesto etmiştir. Türkiye’nin işgalci olduğunu anlatan bildiriler yayınlamıştır. “İşgale nihayet Kıbrıs’a hürriyet” bu cenahın meşhur sloganıydı.

-Sonraki dönemlerde Kıbrıs ‘ta çözüm isteyen herkesi vatan haini ilan etmiştir.

-Mahkemelerde yaptıkları savunmalarda Ermenilerin soykırıma ugratıldıklarını anlatmıştır.

-Elbette sonraki dönemlerde yine 180 derece dönüş yapıp her yerde Talat Paşa komiteleri kurup soykırımın emperyalist bir yalan olduğunu, bunun tersini savunan herkesin vatan haini olduğunu iddia etmiştir.

– 12 Eylül döneminde dünyaya cuntanın asla işkence yapmadığını, bunun yalan olduğunu anlatan bir mektup yazmıstır. 12 Eylül cuntasını öve öve bitirememiştir.

-Ama köprülerin altından çok sular akıp cunta yerini sivil yönetime devredince bu darbenin ABD destekli bir darbe olduğunu söylemiştir.

-Sonrasında 90’larda Abdullah Öcalan’a yanaşıp ittifak aramaya çalışmıştır. Onun bulunduğu kampı ziyaret edip ona çiçek vermiştir. Halkların kardeşliğinden falan bahsetmiştir.

-Oradan yüz bulamayınca bu sefer en hızlı devletçi ve milliyetçi olmuştur. Türk bayraklarıyla sokaklara çıkmıştır.

-Türkçülüğün en önde gelen savunucularından olmuştur.Önceden öve öve bitiremediği NATO’nun çok tehlikeli olduğunu anlatmaya başlamıştır.

-Bir yandan üniversitelerde solcu öğrencileri hedef gösterip beyni yıkanmış taraftarlarını solcu öğrencilerin üzerine saldırtmıştır.

-AKP iktidar olunca AKP muhalifi gibi görünmüştür. Cumhuriyet mitinglerine falan katılmıştır. Cezaevine girmiştir. Cezaevinden çıkınca bu sefer AKP’ye biat etmiştir.

-Şu anda ise AKP-MHP iktidarının en hızlı destekçilerindedir.

– Her devrin adamı, her iktidarın yandaşıdır. Girmediği kılık, takmadığı maske yoktur. Sosyalist olur, komünist olur, milliyetçi olur, kemalist olur, dinci olur, ittihatçı olur, Osmanlıcı olur. Ne ararsanız vardır.

Şimdi bu fırıldak çıkmış Deniz’le Mahir’in kulağını çektiğini söyleyip algı yaratmaya çalışıyor. Onlar da senin ne mal olduğunu biliyorlardı. O yüzden de seni asla muhatap almamışlardır. Sen onların tırnağının ucu bile olamazsın. Sen kimsin ki…

Onur Şahin

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir