Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF, Almanya’da kamu kurumu statüsü kazanıyor

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti hükümeti, Alevileri bir inanç toplumu olarak en üst seviyede tanıyarak, Almanya’daki Katolik, Ortodoks, Protestan kiliselerine verdiği tüm hakları ve yetkileri Aleviler‘de tanıdı.
Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti hükümeti Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan ve Başbakan tarafından imzalanan “Körperschaft öffentlichen Rechts ” yani devletçe kamu yararına çalışma ve faaliyet yürütme hakkı, yarın parlamentoda okunup ardından Resmi Gazete’de yayınlanarak resmileşecek.
Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) Genel Merkezi, Düssseldof‘taki Kuzey Ren-Vestfalya eyalet parlamentosunu önünde yarın yapacakları basın açıklamasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, Cemevi yöneticilerine ve üyelerini Yol Tv’den canlı yayınlanacak açıklmayı sayflarından paylaşmaya çağırısı yaptı.
AABF Genel Merkezi’nin açıklaması söyle:
‘‘Sayın Başkan
Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri,
Sevgili Canlar,
Yarın hepimiz açısından tarihi bir gün. Alevi tarihinde bir ilke imza atacağız. Bu tarihi güne tüm canlarımızın, dostlarımızın tanıklık etmesi, mutluluğumuza ortak olmaları, bu gururu bizlerle birlikte yaşamaları oldukça önemli.
Yarın saat 11:30’da yapacağımız basın açıklamamızı herkese duyurabilmek için tüm cemevlerimiz ve üyelerimiz kendi sosyal iletişim ağlarından (Facebook, Twitter, İnstagram gibi…) basın açıklamamızı canlı vermelerini önemle rica ediyoruz.
Cemevleimiz yolladığımız bu mesaji tüm üyeleriyle paylaşmalarını bekliyor, desteklerini rica ediyoruz.
Tüm dünya bu tarihi güne tanıklık etmeli.
Şimdiden vereceğiniz destek ve katkılarınıza teşekkür ediyoruz.
Bozatlı Hızır hepimizin yardımcısı olsun.
Aşk ile.‘‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir