Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BAĞLAMAYI RAHAT BIRAKIN

-Sefa Öztür Dede-
İnsanlık tarihinde hiç bir inanç yarattığı değerlerle bu kadar hoyratça hırpalanmamıştır. İlgili ilgisiz, bilgili bilgisiz herkesin orantısız bir şekilde güya eleştirir gibi yaparak , fıtsat bu fırsat diyerek Alevilik aleyhine kin kustuğu bir ortam oluşturulmuştur. İnançlara saygı, söz konusu Alevilik olunca geçerli değildir. İsteyen istediği gibi hakaret edebilir.
Aleviliğe saldırı sürekli vardır ama son zamanlarda cenaze erkânı bahane edilerek bağlamaya sistematik olarak saldırılıyor. Bağlama ki, bunca yıldır zulme rağmen Aleviliği zamanımıza kadar taşıyan, bu alanda herkesten fazla emeği olan canlı bir materyaldir.
Geçmişten günümüze kadar Aleviliği binlerce aşığın ve sadığın canları pahasına fedâkarlıklarıyla bağlama getirmiştir. Bu nedenle bağlama bahane edilerek Aleviliğin özüne saldırılmaktadır. Bağlamaya saldıranlar Ebu Suud’un fetvalarının kişiliğine sirayet ettiği günümüz haysiyet cellatlarıdır. Dün, Hamdullah Çelebi’yi yargılayan mantık, bu gün yine iş başındadır. Biraz isimleri, biraz da yöntemleri değişmiştir. Kimse kimse gibi inanmak zorunda değildir.
Bağlamayı yok etmeye çalışanlar kendince kurnazca davranıyorlar. Hoşlanmadıklarını hedef tahtasına koyarak bağlamayla birlikte yok etmek istiyorlar. Böyleleri insanların midesini bulandırıyor.
Aleviler her türlü saldırıya karşı birliğini dirliğini ve inancını geleceğe taşımak istiyorsa azami derecede dayanışmak zorundadır. Yoksa bu dağınık yapısıyla ikrarsız cihatçı işbirlikçilere teslim olacaktır.
Hiç olmazsa bağlamaya bari sahip çıkalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir