Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Millî Piyango’nun 75 milyonu SMA hastası çocuklara aktarılsın

Millî Piyango’nun büyük ikramiyesi olan 100 milyon lira bu yıl çeyrek bilete isabet etmişti. Numara isabet eden çeyrek biletlerden satılmayan üç bilete çıkan 75 milyon lira, daha önce “satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek” açıklaması yapılmasına rağmen, Varlık Fonu’na devredilmişti.

Sosyal medyada SMA hastası çocuklar için söz konusu 75 milyon liranın SMA’lı çocuklara verilmesi için #İkramiyeSmalıÇocuklaraVerilsin etiketiyle başlatılan kampanya çığ gibi destek gördü.

Oldukça çok takipçisi olan siyasetçiler, bilim insanları, sanatçılar ve sosyal medya kullanıcıları paylaştıkları mesajlarla kampanyaya destek verdiler.

Sosyal medyada başlayan kampanyayla birlikte bir de imza kampanyası başlatıldı. Kampanyayı imzalayanların sayısı her an artıyor.

Sanatçı Şevket Çoruh’un mesajı: “Milli Piyango çekilişinden Varlık Fonuna aktarılan 75 milyon , SMA hastası çocuklar için kullanılsın önerisine yürekten katılıyorum.”

sma 01

Sunay Akın: “Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon ₺, SMA hastası çocuklarımızın tedavisine harcansın. En büyük varlığımız, çocuklarımızın sağlıklı bir geleceğe sahip olmalarıdır.”

sma 02

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın!”

sma 03

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın!” mesajını paylaştı.

sma 04
sma 04

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir